DUCHU RADOŚCI ROZRADUJ KOŚCIÓŁ - 

IV Ogólnopolskie Forum Młodych w Andrychowie, 28 kwietnia- 1 maja 2018r. 

Zapisy:  ofm.sluzebniczki@gmail.com

Aktualności

Godzina Łaski

dsc_0580-copy_3.jpg

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP,  siostry ze wspólnoty domu prowincjalnego wraz z kapelanem ks. Grzegorzem Kopytowskim, członkowie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego oraz zaprzyjaźnione osoby zgromadzili się w domowej kaplicy, aby w Godzinie Łaski wspólnie trwać przy sercu Maryi i wypraszać potrzebne łaski dla Zgromadzenia, swoich rodzin, Ojczyzny i całego świata.

dodano: 12.12.2017
czytaj calość

" Mogę, chcę pomóc"- wolontariat

img_20171205_151426760-copy.jpg

5 grudnia w świetlicy środowiskowej działającej przy parafii Św. Krzyża w Gdańsku obchodzony był Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Zorganizowany został przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku przy współpracy z s.Teresą Olender. W uroczystości, która zgromadziła ok. 70 osób uczestniczył o. Jarosław Kuffel (SJ) proboszcz parafii Św. Krzyża oraz siostry gdańskiej wspólnoty: s.Irena Mocna i s. Elżbieta Wolska.

 

dodano: 10.12.2017
czytaj calość

"Przyjmij Boże dzisiaj"

dscn5592-copy.jpg


W sobotę poprzedzającą I niedzielę Adwentu odbył się dzień skupienia dla młodzieży. Po raz pierwszy młodzież spotkała się w Strykowie, niedaleko Łodzi.  Tematem wiodącym było hasło: Przyjmij Boże dzisiaj. Siostrami, które towarzyszyły młodzieży były: s. Ewelina Górska, s. Marzena Albiniak oraz s. Urszula Wujkowska.

dodano: 06.12.2017
czytaj calość

Federacyjne Spotkanie Junioratów

federacyjne-spotkanie-junioratow-34-copy.jpg

Sanktuarium Matki Bożej Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu dało początek wyjątkowemu spotkaniu. 17 listopada rozpoczęło się  tu trzydniowe Federacyjne Spotkanie Junioratów Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Wzięło w nim udział 58 sióstr juniorystek oraz 9 sióstr mistrzyń ze wszystkich czterech gałęzi Sióstr Służebniczek. Spotkaniu duchowo towarzyszył  o. Piotr Kropisz SJ.

dodano: 28.11.2017
czytaj calość

Jubileusz 25 – lecia reaktywacji Publicznego Przedszkola im. bł. E. Bojanowskiego w Łodzi

dsc_7393-copy.jpg

Radość i łzy wzruszenia towarzyszyły absolwentom, przedszkolakom, rodzicom i zaproszonym gościom podczas jubileuszu łódzkiego przedszkola. Była Msza św., jubileuszowy tort, życzenia i występy artystyczne. Licznie zgromadzone siostry służebniczki pracujące na przestrzeni lat w przedszkolu i dorośli wychowankowie ze wzruszeniem oglądali przedszkolne kroniki. 

dodano: 26.11.2017
czytaj calość

Wniesienie relikwii bł. Edmunda Bojanowskiego

img_6112-copy.jpg

18 listopada na trwale zapisał się w historii Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Tego dnia, podczas uroczystej mszy św. o godz. 12.00 do Sanktuarium Matki Bożej Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, Matki Generalne czterech gałęzi służebniczek, wniosły  relikwie Założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego. 

dodano: 22.11.2017
czytaj calość

"Bądźmy dobrzy jak chleb"

dsc_0436-copy_2.jpg

Trzydniowe rekolekcje Rodziny Bł. E. Bojanowskiego zgromadziły ok. 80 uczestników z Krakowa, Tarnobrzegu, Lublina, Tuligłów, Strykowa, Liskowa i Łodzi. Tematem rekolekcji były słowa św. Brata Alberta: „Bądźmy dobrzy jak chleb”. Spotkania grup odbywały się w budynku Studium Muzycznego, przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi. Nad całością czuwały siostry służebniczki, które podobnie jak uczestnicy, bardzo przeżyły ten czas modlitwy, refleksji i dzielenia się dobrem.

dodano: 22.11.2017
czytaj calość

Bł.Edmund -patron dzisiejszych czasów

dsc_0934-copy.jpg

Święto Niepodległości było również dniem, w którym  Przedszkole Sióstr Służebniczek w Liskowie obchodziło wspomnienie swojego patrona bł. Edmunda Bojanowskiego.  Uroczystość patronalna rozpoczęła się Eucharystią, w czasie której wszyscy zebrani dziękowali Bogu za wolność i niepodległość Ojczyzny oraz za dar bł. Edmunda Bojanowskiego.

dodano: 18.11.2017
czytaj calość

" Otwórz się na nowe"

dscn2967-copy-copy.jpg

W dniach 4- 5 listopada w Domu Życia i Nadziei w Częstochowie odbyło się spotkanie dla młodych. Tematem przewodnim była myśl "Otwórz się na nowe". W programie nie mogło zabraknąć mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, Apelu Jasnogórskiego, wsłuchiwania się w Słowo Boże oraz spotkania z podopiecznymi Domu Małego Dziecka.

dodano: 16.11.2017
czytaj calość

Ingres Ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia

59fefd667071e_p-copy.jpg


4 listopada w bazylice archikatedralnej w Łodzi odbył się ingres nowego metropolity łódzkiego ks. abp. Grzegorza Rysia. W uroczystości z udziałem Episkopatu Polski uczestniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.  W świątyni zgromadziło się ponad 60 arcybiskupów i biskupów, blisko 400 księży, przedstawiciele zgromadzeń zakonnych i instytutów życia konsekrowanego oraz licznie zgromadzeni wierni z Łodzi i Krakowa. Homagium nowemu arcybiskupowi, w imieniu żeńskich zgromadzeń zakonnych składała M. Iwona Zamorska – Przełożona Prowincjalna Sióstr Służebniczek Prowincji Łódzkiej.

dodano: 12.11.2017
czytaj calość

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu:

87124030281111001042328370