Aktualności

Wniebowstąpienie Pańskie

wniebowstapienie.jpg

W niedzielę, 24. maja obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia. Kiedy przez czterdzieści dni Jezus jadł i pił ze swoimi uczniami oraz pouczał ich o Królestwie, Jego chwała pozostawała jeszcze zakryta pod postacią zwyczajnego człowieczeństwa. Ostatnie ukazanie się Jezusa kończy się nieodwracalnym wejściem Jego człowieczeństwa do chwały Bożej, symbolizowanej przez obłok i niebo, gdzie zasiada odtąd po prawicy Boga.

dodano: 23.05.2020
czytaj calość

Jan Paweł II - Do członków zakonów i zgromadzeń franciszkańskich

sw-jan-pawel-ii_1.jpg

 

Niepokalanów, 18 czerwca 1983

Przybywam dzisiaj do Niepokalanowa – w pierwszym roku po jego kanonizacji. To miejsce jego heroicznego życia, jego codziennej pracy, któremu dał imię: Niepokalanów. […] Miasto Niepokalanej! Klasztor Niepokalanej, środowisko Niepokalanej, warsztat pracy Niepokalanej. […]

 

dodano: 22.05.2020
czytaj calość

Do sióstr zakonnych – Bazylika Mariacka

papiez-polak.jpg

Kraków, 9 czerwca 1979 r.

Chciałbym przede wszystkim wyrazić moją radość z tego, że jesteście na świecie. Bogu dzięki, że jesteście! I kiedy mówię: Bogu dzięki – to w tym jest wezwanie do modlitwy o to, żebyście były, żeby was było jak najwięcej. […]

dodano: 21.05.2020
czytaj calość

Homilia Ojca Świętego wygłoszona do Zgromadzeń Zakonnych podczas 1. pielgrzymki do Polski

janpawelii_1kep-678x381.jpg

Homilia w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu – 4 czerwca 1997 r.

Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu – takie słowa usłyszał Józef we śnie. Anioł ostrzegł go, aby uciekał z Dziecięciem, bo grozi Mu śmiertelne niebezpieczeństwo. W ten sposób liturgia słowa naprowadza naszą myśl na sprawę życia i jego obrony. Józef z Nazaretu, który uchronił Jezusa od okrucieństwa Heroda, staje w tej chwili przed nami jako wielki rzecznik sprawy obrony życia ludzkiego od pierwszej chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.

dodano: 20.05.2020
czytaj calość

Homilia Ojca Świętego wygłoszona Na Jasnej Górze podczas 1. pielgrzymki do Polski

papiez.jpg

Homilia do sióstr zakonnych - Jasna Góra, 5 czerwca 1979 r.


Pozwólcie, że myśli moje razem z waszymi zwrócą się na tym miejscu do Pani Jasnogórskiej, która jest przecież żywym natchnieniem każdej z was. Oto bowiem każda z was, wsłuchując się w słowa płynące z Nazaretu, powtarza za Maryją: Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie wedle twego słowa (Łk 1, 38)...

dodano: 19.05.2020
czytaj calość

Homilia Ojca Świętego wygłoszona do Zgromadzeń Zakonnych podczas 1. pielgrzymki do Polski

jpii.jpeg

Homilia do sióstr zakonnych - Jasna Góra, 5 czerwca 1979 r.

Temat powołanie zakonne jest jednym z najpiękniejszych wśród wszystkich, jakimi przemówiła do nas i stale przemawia Ewangelia. Temat ten znajduje szczególne wcielenie w Maryi, która powiedziała o sobie: Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa (Łk 1, 38). Myślę, drogie siostry, że słowa te znalazły swoje głębokie echa w powołaniu i profesji zakonnej każdej z was.

dodano: 18.05.2020
czytaj calość

św. Jan Paweł II - katecheza dla młodszych i starszych...

dodano: 17.05.2020

100-lecie urodzin Jana Pawła II

jan-pawel-ii.jpg

18. maja 2020 r. przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W niedzielę w kościołach czytany był list Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, w którym przybliżona została sylwetka Papieża Polaka. My zapraszamy do pochylenia się nad słowami św. Jana Pawła II, które podczas swojej I pielgrzymki skierował  do zgromadzeń zakonnych.

dodano: 17.05.2020
czytaj calość

List Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

sw.-jan-pawel-ii.jpg

Umiłowani Siostry i Bracia!

1.W tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, który przyszedł na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Ten wielki święty wniósł nieoceniony wkład w historię naszego kraju, Europy, świata oraz w historię Kościoła powszechnego. O Karolu Wojtyle powiedziano i napisano już bardzo wiele, dobrze znana jest również jego biografia, która doczekała się licznych ekranizacji. W trudnym dla nas wszystkich czasie – gdy zmagamy się z pandemią koronawirusa i stawiamy pytania o przyszłość naszych rodzin oraz społeczeństwa – warto także zapytać o to, co On dziś miałby nam do powiedzenia? Z jakim przesłaniem zwróciłby się do rodaków w maju 2020 roku?

dodano: 17.05.2020
czytaj calość

Siostry Służebniczki i ich pasje...

wallp76-copy.jpg

Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików przedstawiających pasje sióstr...

dodano: 08.05.2020
czytaj calość

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: