Aktualności

Wakacyjny wyjazd szczecińskiej młodzieży

od 5. do 13. sierpnia 2021 r., wolontariusze wraz z s. Izą Jasińską uczestniczyli w wyjeździe modlitewno - rekreacyjnym. Każdego dnia towarzyszyła uczestnikom modlitwa różańcowa, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Eucharystia, którą celebrował opiekun wyjazdu i jednocześnie kierownik - ks. wicedyrektor Mariusz Ogórski. 

dodano: 24.08.2021
czytaj calość

Wakacje z Bogiem w Szczecinie

img-20200929-wa0024.jpg

W dniach od 26 czerwca do 3 lipca Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej zorganizowała kolonie letnie dla dzieci w Poniku koło Częstochowy, w koloniach wzięło udział 45 dzieci z Placówek Wsparcia Dziennego i naszej archidiecezji podczas wspólnego wyjazdu towarzyszyli nam s. Iza Jasińska oraz wychowawcy pani Magdalena Szobak, pani Julia Kargier .Mieliśmy ciekawy  program kolonii codzienną kąpiel w jeziorze, zwiedzanie okolic: Janowa oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej w tym ruiny zamku w Olsztynie gdzie dowiedzieliśmy się o bogatej historii naszego kraju.

dodano: 24.08.2021
czytaj calość

Pożegnanie 6-latków w Przedszkolu w Liskowie

dodano: 27.07.2021

Skupienie Federacyjne w Górce Duchownej

kosciol.jpg

12. czerwca 2021 r. w Górce Duchownej, u stóp Matki Bożej Pocieszenia, miało miejsce skupienie ferderacyjne Sióstr Służebniczek z racji 150. rocznicy śmierci swojego Założyciela - bł. Edmunda Bojanowskiego. Skupienie rozpoczęło się koronką do Miłosierdzia Bożego, po której zebrane w kościele parafialnym siostry, wysłuchały konferencji opiewającej cnoty św. Józefa i bł. Edmunda Bojanowskiego. 

dodano: 04.07.2021
czytaj calość

Projekt "Czas na młodzież 2019" w Szczecinie

9. czerwca przy świetlicy św. Rodzina w Szczecinie, odbyło się spotkanie podsumowujące roczny projekt "Czas na młodzież 2019". W czasie spotkania z wolontariuszami z róznych grup, zostały podsumowane wielomiesięczne działania, miała miejsce także wymianadoświadczeniami i czas wspomnień. Spotkanie zostało zwieńczone Mszą świętą odprawioną przez wicedyrektora Caritas - ks. Mariusza Ogórskiego. W spotkaniu wzięło udział 17 osób.

dodano: 24.06.2021
czytaj calość

Dzień Dziecka w placówce Wsparcia Dziennego w Szczecinie

Dnia 1. czerwca przy Placówce Wsparcia Dziennego Caritas św. Rodzina w Szczecinie, z okazji Dnia Dziecka odbył się festyn. Dzieci z parafii św. Rodziny przedstawiły bajkę pt. "Brzydkie Kaczątko" wywołując zadowolenie i wielki podziw na twarzach zebranych w kościele. Młodzi "artyści" zostali nagodzeni gromkimi brawami za aktorski występ. Po przedstawieniu ks. Maciej Szmuc - dyrektor Caritas, złożył dzieciom życzenia z okazji ich święta. Nie zabrakło także wspólnej modlitwy za dzieci zamieszkujące różne rejony świata.

dodano: 24.06.2021
czytaj calość

11. czerwca - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

pobrane.jpg

Czerwiec to miesiąc w sposób szczególny poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kult Serca Jezusowego wywodzi się z czasów średniowiecza i początkowo miał charakter prywatny. Dopiero od XVII wieku nabożeństwo do Serca Pana Jezusa stało się własnością ogółu wiernych i całego Kościoła. Przyczyniło się do tego dwoje świętych: św. Jan Eudes i św. Małgorzata Maria Alacoque.

dodano: 09.06.2021
czytaj calość

Dzień Dziecka 2021 r.

dodano: 09.06.2021

Boże Ciało

boze-cialo.jpg

Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu Kościół obchodzi w Wielki Czwartek, kiedy Chrystus rozpoczyna swoją mękę. Od XIII wieku Kościół obchodzi osobną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – zwaną Bożym Ciałem – aby za ten niezwykły dar Chrystusowi w uroczysty sposób podziękować.

dodano: 05.06.2021
czytaj calość

"Z miłością przez świat"...

Zapraszamy do wysłuchania piosenki: "Z miłością przez świat" w wykonaniu 5-6 latków z Przedszkola Sióstr w Tarchominie

Dzieciństwo to beztroski czas... I zarazem bardzo bogaty. Dziecko doświadcza świata i relacji, przyswaja wartości, gromadzi przekonania, odkrywa i rozwija swój potencjał. To co zgromadzi, na długo pozostaje motorem jego działania i życiowym zasobem. Pragniemy, aby tak, jak śpiewają dzieci w piosence, towarzyszyły im radość, miłość, dobro, piękno, szczęście i gorące serce, bo one zmieniają świat na lepsze. :)

dodano: 02.06.2021
czytaj calość

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: