STRONA INTERNETOWA  DOMU REKOLEKCYJNO - WCZASOWEGO W NIECHORZU

kliknij → www

Zapraszamy osoby indywidualne i grupy na warsztaty, szkolenia,

rekolekcje, dni skupienia, wypoczynek.

Aktualności

Dni skupienia w Częstochowie

dsc_0161-copy_2.jpg

W dniach 11-12 marca w Częstochowie, w domu rekolekcyjnym św. Gabriela odbyło się skupienie dla sióstr przełożonych i dyrektorek dzieł. Konferencje na temat „Siostra starsza we wspólnocie oraz choroby wieku sędziwego” wygłosiła dr Małgorzata Czaplok-Kielc z diecezji opolskiej. 

dodano: 18.03.2017
czytaj calość

„Św. Józef człowiek sprawiedliwy” – nowenna w Kaliszu

dsc_0060-copy.jpg


10 marca w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, już po raz 38 zgromadziło się ok. 40 sióstr służebniczek oraz przedstawiciele Rodziny bł. Edmunda na uroczystym rozpoczęciu nowenny do św. Józefa,  patrona prowincji łódzkiej.

 

dodano: 11.03.2017
czytaj calość

"Błogosławię waszym marzeniom…"

dsc_0115-copy.jpg


Powyższe słowa wypowiedziane do młodych całego świata w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, były mottem przewodnim skupienia dla młodzieży, zorganizowanego w sobotę 25 lutego w domu prowincjalnym w Łodzi.

dodano: 02.03.2017
czytaj calość

W duchu Ojca Założyciela

dsc_0217-copy_2.jpg

W domu prowincjalnym Sióstr Służebniczek Śląskich w Katowicach - Panewnikach, w dniach 17-19.02,  spotkały się siostry asystentki odpowiedzialne za Stowarzyszenia Rodziny bł.  Edmunda Bojanowskiego na corocznym skupieniu formacyjnym. Spotkaniu przewodniczyła była przełożona generalna Sióstr Służebniczek Śląskich- Matka Brygida Biedroń. Wśród uczestniczek było siedem sióstr starowiejskich: z prowincji krakowskiej, tarnowskiej i łódzkiej.

dodano: 28.02.2017
czytaj calość

" Jakże się to stanie?"- REKOLEKCJE MARYJNE DLA DZIEWCZĄT

dsc_0463-copy_3.jpg

„Czas skupienia u Sióstr Służebniczek był czasem radości. To moment zatrzymania się, zamyślenia, zadawania ważnych pytań i szukania odpowiedzi, próba zmiany przyzwyczajeń, przygotowanie do podjęcia ważnych decyzji. W Ośrodku Rekolekcyjnym czułam się jak w domu. Zawierzenie NMP – główny temat skupienia pozostanie w moim sercu na długo. Bukiet róż zebrany jako podziękowanie Maryi Matce – to wielka radość, że tyle dusz znalazło w Niej Wspomożycielkę. Bliskość przyrody, morze i pejzaże, jakie Stwórca codziennie „stwarzał” dla mnie były dopełnieniem kontemplacji i pomogły w modlitwie.” 

                                                                                                 uczestniczka

dodano: 14.02.2017
czytaj calość

"Kiedy ciało słab­nie, sil­niej czu­je się duszę."

zmniejsozneimg_5082-copy.jpgMsza święta wraz z sakramentem namaszczenia chorych była głównym punktem uroczystych obchodów XXV Światowego Dnia Chorego w kaplicy DPS Sióstr Służebniczek w Łodzi, którym przewodniczył ks. bp Marek Marczak. Po zakończeniu liturgii, ks. bp wraz z kapelanem ks. Juliuszem Lasoniem udał się do sal chorych, aby udzielić błogosławieństwa Bożego tym, którzy nie mogli przyjść do kaplicy. Następnie pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej zaprezentowali przygotowane przez siebie przedstawienie.

GALERIA

dodano: 13.02.2017

" Jesteście światłością świata"

dsc_0095-copy_1.jpg

Święto Ofiarowania Pańskiego to dzień, w którym w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W Katedrze Łódzkiej na tę uroczystość licznie przybyli zakonnicy, księża i siostry zakonne. Była wspólna modlitwa oraz Msza Święta z obrzędem odnowienia ślubów zakonnych, której przewodniczył ks. bp Ireneusz Pękalski. Oprawę muzyczną Eucharystii prowadziły w tym roku siostry służebniczki pod kierownictwem ks. Grzegorza Kopytowskiego- dyrektora Studium Muzycznego w Łodzi.

dodano: 08.02.2017
czytaj calość

Dziękuję, że dane mi było głosić zwycięską Ewangelię Jezusa Chrystusa

dsc_0365-copy_3.jpg

Powyższe słowa skierował do licznie zebranych wiernych w katedrze łódzkiej abp Marek Jędraszewski, podczas Mszy św. pożegnalnej, 21 stycznia. W homilii arcybiskup nawiązał do czytań i ukazał dzieło przywracania prawdy w ojczyźnie i archidiecezji. Przywołał historię Łodzi męczeńskiej, obozów na Przemysłowej i Radogoszczu,  żołnierzy wyklętych i  braci kapłanów- męczenników. 

dodano: 22.01.2017
czytaj calość

Jezus jest pośród nas

dsc_0309-copy_2.jpg

Trwający okres Bożego Narodzenia w przedszkolach to czas wystawiania jasełek. W Publicznym Przedszkolu Sióstr Służebniczek w Łodzi przy ul. Sienkiewicza 60 pierwsze jasełkowe występy miały miejsce przed świętami. W styczniu zaproszenia zostały skierowane do kochanych babć i dziadków. Dla nich, dnia 12 i 13 stycznia wnuczęta przedstawiły historię Bożego Narodzenia. 

dodano: 18.01.2017
czytaj calość

Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły!

dsc_0376-copy_1.jpg

W Strykowie i Łodzi w domu prowincjalnym odbyły się coroczne spotkania opłatkowe Rodzin bł. Edmunda Bojanowskiego. Rozpoczęły się w kaplicy medytacją pierwszosobotnią i odmówieniem jednej tajemnicy różańca. Następnie, w sali, po odczytaniu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wszyscy złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem. Po wyśpiewaniu kilku kolęd był czas na wrażenia z przeżytych świąt. 

dodano: 16.01.2017
czytaj calość

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu:

87124030281111001042328370