Aktualności

Kaplica w Domu Prowincjalnym w Łodzi

img-20200920-wa0003.jpg

Zakończył się remont kaplicy w Domu Prowincjalnym. Dzięki pomocy s. Doroty i s. Jadwigi oraz sióstr z domowej wspólnoty, kaplica wypiękniała i nabrała nowego blasku...

dodano: 20.09.2020
czytaj calość

Pielgrzymka do Wąwolnicy

1599376266977.jpg

5. września z Archikatedry Lubelskiej wyruszyła Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Na pielgrzymi szlak, wraz z młodzieżą udały się także Siostry Służebniczki: s. Anna, s. Joanna, s. Ewelina i s. Urszula. Podczas drogi do Sanktuarium (a trzeba było pokonać ponad 40 km), wśród radosnych śpiewów, siostry dzieliły się swoim powołaniem oraz opowiadały o charyzmacie Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP i jego założycielu bł. Edmundzie Bojanowskim.

dodano: 06.09.2020
czytaj calość

Jan Paweł II - oczami dziecka...

jan-pawel-ii_2.jpg

„Nie zastąpi Ciebie nikt…”

W marcu 2020 roku w Publicznym Przedszkolu Sióstr Służebniczek NMP w Liskowie został zorganizowany konkurs pt.: "Jan Paweł II - oczami dziecka” z racji 100 – lecia  urodzin Wielkiego Polaka. Dzieci z grup  4,5 oraz 6 – letnich we współpracy z rodzicami wykonywały prace plastyczne dotyczące postaci św. Jana Pawła II. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom osoby Karola Wojtyły, nauczania Papieża Polaka, propagowanie wartości wychowawczych utożsamianych z postacią Jana Pawła II jako autorytetu moralnego współczesnego świata, a także kształtowanie i rozwijanie twórczości dzieci.

dodano: 30.08.2020
czytaj calość

Awans zawodowy w Przedszkolu w Liskowie

dsc_0451.jpg

 W dniu 27. sierpnia 2020 r. w Publicznym Przedszkolu Sióstr Służebniczek NMP NP w Liskowie, odbyła się rozmowa kwalifikacyjna pań nauczycielek ubiegających się o stopień awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego. Swoją obecnością zaszczyciła nas przedstawicielka Organu Prowadzącego Prowinicji Łódzkiej – matka Anna Potręć. Pani Katarzyna oraz Pani Paulina zaprezentowały swój dorobek zawodowy omawiając realizację niezbędnych wymagań oraz przebieg stażu.

dodano: 30.08.2020
czytaj calość

Wielki Odpust w Górce Duchownej

img-20200825-wa0001.jpg

W Górce Duchwnej w dniach 22. - 31. sierpnia 2020 r. ma miejsce Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Hasłem tegorocznego Opustu jest bardzo ważne zdanie: OTO WIELKA TAJEMNICA WIARY...

dodano: 26.08.2020
czytaj calość

Na pielgrzymkowym szlaku....

img-20200810-wa0010.jpg

Sierpień jest miesiącem, w którym wiele osób podejmuje trud pielgrzymowania. W tym roku, momo wielu obostrzeń i nasze siostry wyruszyły w pieszych pielgrzymkach, by pokłonić się Matce Bożej i w gorących modlitwach prosić Ją o wstawiennictwo w potrzebach świata i swoich własnych...

dodano: 26.08.2020
czytaj calość

Odnowa duchowa w Sidzinie

dodano: 12.08.2020

42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

img-20200810-wa0001.jpg

4. sierpnia wyruszyła z Lublina 42. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku do stóp Matki Bożej z lubelską pielgrzymką wyruszyły także 3 nasze siostry: s. Katarzyna Spławka, s. Ewelina Górska i s. Karolina Bujakowska. Razem z pielgrzymami siostry z radością na twarzach i śpiewem na ustach każdego dnia pokonują kilkadziesiąt kilometrów, by u stóp Jasnogórskiej Pani modlić się w intencjach Zgromadzenia, ludzi, którzy prosili o modlitwę i swoich własnych, a także każdego dnia pielgrzymowania dawać świadectwo szczególnego wybrania przez Pana Jezusa i dzielić się radością, którą wlał w ich serca.

dodano: 10.08.2020
czytaj calość

7. sierpnia obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego

img-20200807-wa0009.jpg

W sobotę, 7. sierpnia w liturgiczne wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego, o godzinie 17.00 w Kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi,  odprawiona została uroczysta Msza Święta. Podczas Eucharystii Siostry, członkowie Rodziny bł. Edmunda i wszyscy wierni dziękowali za życie i posługę Założyciela Zgromadzenia Służebniczek, prosili o jego kanonizację i łaski potrzebne dla Zgromadzenia. Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Proboszcz Jarosław Pater oraz Kapelan Sóstr - ks. Grzegorz Kopytowski. W liturgiczną oprawę Mszy Świętej włączyły się Siostry Służebniczki oraz członkowie Rodziny Bł. Edmunda, a podczas homilii, którą wygłosił ks. Kapelan, przybliżona została sylwetka bł. Edmunda.

Swojego Patrona uczciły także Siostry ze wspólnoty przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Łodzi. Sam Edmund przyszedł do mieszkanców Domu Pomocy Społecznej i częstował wszystkich piernikami oraz obdarzał szerokim uśmiechem.

dodano: 09.08.2020

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: