Aktualności

Dialogi w Katedrze o życiu konsekrowanym

dscf9157.jpg

Podczas comiesęcznych spotkań z wiernymi Ks. Abp Marek Jędraszewski w Archikatedrze Łódzkiej odpowiadał na pytania dotyczące życia konsekrowanego w Kościele.  Pytania można było zadawać bezpośrednio, bądź przesłać online. W czasie trwania Dialogów zgromadzenia zakonne podejmujące posługę w archidiecezji  śpiewały pieśni ukazujące ich charyzmat.

dodano: 13.02.2015
czytaj calość

XIX Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

10959917_879766955440817_1863720356712139308_o.jpg

W Święto Ofiarowania Pańskiego Siostry Służebniczki NMP NP Prowincji Łódzkiej podejmujące posługę w 9 diecezjach w Polsce, wspólnie ze wszystkimi powołanymi do służby w Kościele, przeżywały kolejny Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Wspólnoty siostrzane Służebniczek były reprezentowane podczas celebrowanej Eucharystii w każdym z kościołów katedralnych w miejscowościach w których pracują. 

dodano: 02.02.2015
czytaj calość

Opłatek Rodziny Edmundowej w Łodzi

dscf8796.jpg

Pierwsze w Nowym Roku spotkanie formacyjne członków Stowarzyszenia Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego w Łodzi z ul. Biegańskiego odbyło się w świątecznej atmosferze wspólnego kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie noworocznych życzeń.   

dodano: 18.01.2015
czytaj calość

75 rocznica śmierci Siostry Leonii Marii Nastał

s-leonia_1.jpg

W 75 rocznicę śmierci Służebnicy Bożej Siostry Leonii Marii Nastał, ze Starej Wsi, Służebniczki  dziękowały Bogu za dar  świątobliwej  współsiostry i modliły się o  łaskę Jej beatyfikacji.  

dodano: 10.01.2015
czytaj calość

Orszak Trzech Króli w Łodzi

dscf8573.jpg

Podczas dorocznej celebracji pamiątki spotkania Mędrców ze Wschodu z Bożym Dzieciątkiem  Siostry Służebniczki z łódzkich wspólnot włączyły się w uliczną ewangelizację miasta, przedstawiając scenkę misyjną i dwie inscenizacje z aniołami.

dodano: 06.01.2015
czytaj calość

Spotkanie opłatkowe z pielgrzymami ze Zgierza

dscf8494.jpg

Tegoroczne spotkanie opłatkowe z pielgrzymami ze Zgierza  było dopełnieniem pielgrzymowania Służebniczek  na Jasną Górę w roku 2014. W ubiegłym roku XXI Piesza Pielgrzymka  Zgierska wędrowała,  do tronu Matki Bożej do Częstochowy,  z hasłem „ To co robimy, robimy dla Boga„ pod patronatem Bł. Edmunda Bojanowskiego, Założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.     

dodano: 04.01.2015
czytaj calość

Opłatek z Ks. Abp Markiem Jędraszewskim

az_img_6514.jpg

W przeżywanym Roku Życia Konsekrowanego  Ks. Abp Marek Jędraszewski spotkał się z przedstawicielami zgromadzeń zakonnych pełniących swoją posługę w Archidiecezji Łódzkiej na dorocznym spotkaniu opłatkowym.  

 

dodano: 30.12.2014
czytaj calość

Adwentowe skupienie Rodziny Edmundowej w Lublinie

p1080326.jpg

Zawiązujące się Stowarzyszenie Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego w Lublinie, działające przy wspólnocie zakonnej Służebniczek, przeżywało swoje  adwentowe spotkanie formacyjne, z udziałem Siostry Małgorzaty Ochęduszko, Asystentki Rodzin Edmundowych i członków Stowarzyszenia z Łodzi.   

dodano: 14.12.2014
czytaj calość

Inaugruacja Roku Życia Konsekrowanego w Łodzi

show_pic9pq0eu4c.jpg

Rok Życia Konsekrowanego, rozpoczęty w pierwszą niedzielę Adwentu 2014 roku, w archidiecezji łódzkiej został zainaugurowany  przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, podczas Mszy Świętej w Bazylice Archikatedralnej. W uroczystości wzięły udział, obok  licznie przybyłych osób życia konsekrowanego z  różnych zgromadzeń zakonnych, przedstawicielki  łódzkich wspólnot  Sióstr Służebniczek.  

dodano: 06.12.2014
czytaj calość

Rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego na Jasnej Górze

zdj_cie2285.jpg

W pierwszą niedzielę adwentu, siostry zakonne z różnych zgormadzeń, bracia zakonni i osoby życia konsekrowanego z terenu całej Polski,  zgromadzili się na Mszy Świętej w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze na rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego. Mszy Świętej przewodniczył O. Janusz Sok CSsR, przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce.    

dodano: 30.11.2014

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: