Aktualności

Orszak Trzech Króli w Łodzi

dscf8573.jpg

Podczas dorocznej celebracji pamiątki spotkania Mędrców ze Wschodu z Bożym Dzieciątkiem  Siostry Służebniczki z łódzkich wspólnot włączyły się w uliczną ewangelizację miasta, przedstawiając scenkę misyjną i dwie inscenizacje z aniołami.

dodano: 06.01.2015
czytaj calość

Spotkanie opłatkowe z pielgrzymami ze Zgierza

dscf8494.jpg

Tegoroczne spotkanie opłatkowe z pielgrzymami ze Zgierza  było dopełnieniem pielgrzymowania Służebniczek  na Jasną Górę w roku 2014. W ubiegłym roku XXI Piesza Pielgrzymka  Zgierska wędrowała,  do tronu Matki Bożej do Częstochowy,  z hasłem „ To co robimy, robimy dla Boga„ pod patronatem Bł. Edmunda Bojanowskiego, Założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.     

dodano: 04.01.2015
czytaj calość

Opłatek z Ks. Abp Markiem Jędraszewskim

az_img_6514.jpg

W przeżywanym Roku Życia Konsekrowanego  Ks. Abp Marek Jędraszewski spotkał się z przedstawicielami zgromadzeń zakonnych pełniących swoją posługę w Archidiecezji Łódzkiej na dorocznym spotkaniu opłatkowym.  

 

dodano: 30.12.2014
czytaj calość

Adwentowe skupienie Rodziny Edmundowej w Lublinie

p1080326.jpg

Zawiązujące się Stowarzyszenie Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego w Lublinie, działające przy wspólnocie zakonnej Służebniczek, przeżywało swoje  adwentowe spotkanie formacyjne, z udziałem Siostry Małgorzaty Ochęduszko, Asystentki Rodzin Edmundowych i członków Stowarzyszenia z Łodzi.   

dodano: 14.12.2014
czytaj calość

Inaugruacja Roku Życia Konsekrowanego w Łodzi

show_pic9pq0eu4c.jpg

Rok Życia Konsekrowanego, rozpoczęty w pierwszą niedzielę Adwentu 2014 roku, w archidiecezji łódzkiej został zainaugurowany  przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, podczas Mszy Świętej w Bazylice Archikatedralnej. W uroczystości wzięły udział, obok  licznie przybyłych osób życia konsekrowanego z  różnych zgromadzeń zakonnych, przedstawicielki  łódzkich wspólnot  Sióstr Służebniczek.  

dodano: 06.12.2014
czytaj calość

Rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego na Jasnej Górze

zdj_cie2285.jpg

W pierwszą niedzielę adwentu, siostry zakonne z różnych zgormadzeń, bracia zakonni i osoby życia konsekrowanego z terenu całej Polski,  zgromadzili się na Mszy Świętej w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze na rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego. Mszy Świętej przewodniczył O. Janusz Sok CSsR, przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce.    

dodano: 30.11.2014

Sympozjum w Warszawie o Bł. Edmundzie Bojanowskim

1416824907087.jpg

Na zakończenie obchodów Roku Bł. Edmunda Bojanowskiego w Warszawie, zorganizowano sympozjum naukowe poświęcone duchowości, wychowaniu i wsi w myśli i praktyce  Bł. Edmunda Bojanowskiego. Organizatorami sympozjum była Parafia  Bł. Edmunda Bojanowskiego, Szkoła Wyższa Przymierza Rodzin i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Patronat honorowy przejęli: Ks. kardynał Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski, Pani prof. dr hab. Elżbieta Mycielska-Dowgiałło Rektor Szkoły Wyższej Przymierza Rodzin i Pan prof. dr hab. Alojzy Szymański Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

dodano: 21.11.2014
czytaj calość

Obchody zakończenia Roku Edmundowego w Luboniu

urodzinybl.edmunda2014-299.jpg

W Sanktuarium Bł. Edmunda Bojanowskiego w Luboniu,  Siostry Służebniczki wielkopolskie,  w łączności z zarządami trzech pozostałych gałęzi Służebniczek, domknęły obchody Roku Edmundowego w miejscu, gdzie spoczywają doczesne szczątki Założyciela.

dodano: 16.11.2014
czytaj calość

Zakończenie Roku Edmundowego w Grabonogu i Gostyniu

img_6025.jpg

Obchody 200.rocznicy urodzin Bł. Edmunda Bojanowskiego dobiegły końca. Zamknięcie Roku Edmundowego odbywało się w listopadzie w różnych miejscach posługi Sióstr Służebniczek. Na centralne uroczystości do miejsc związanych z życiem i działalnością Założyciela przybyły przedstawicielki wszystkich gałęzi rodziny zakonnej Służebniczek, której Bł. Edmund był Fundatorem. 

dodano: 15.11.2014
czytaj calość

Obóz koncentracyjny dla polskich dzieci w Łodzi

show_pic3t9pl3x3.jpg

W intencji pomordowanych polskich dzieci  w nazistowskim obozie przy ul. Przemysłowej w Łodzi,  już po raz drugi odbył się Marsz Pamięci i modlitwa przy pomniku Pękniętego Serca. Marsz Pamięci poprzedziła Eucharystia sprawowana  przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w Kościele Opatrzności Bożej w Łodzi.  

dodano: 06.11.2014
czytaj calość

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: