Aktualności

Liderki Skautów Europy u Służebniczek w Łodzi

dscf7177.jpg

Siostry Służebniczki z  Łodzi gościły w domu prowincjalnym żeńską grupę szkoleniową  Skautów Europy z terenu całej Polski, na swoim spotkaniu formacyjnym w ramach wędrówki ekip naczelnictwa i hufcowych.  

dodano: 10.10.2014
czytaj calość

Niedziela z Bł. Edmundem Bojanowskim w Otorowie

dscn4403.jpg

W 200. setną rocznicę urodzin Bł. Edmunda Bojanowskiego parafia  rzymsko-katolicka p.w. Wszystkich Świętych w Otorowie w archidiecezji poznańskiej gościła Siostry Służebniczki z Łodzi z prelekcją o  swoim Założycielu. 

dodano: 06.10.2014
czytaj calość

Służebniczki z pielgrzymką w Sanktuarium Bł. Karoliny Kózki

images-karolina.jpg

W 100-lecie śmierci Bł. Karoliny Kózki,  grupa sióstr  ze Zgromadzenia Służebniczek  Starowiejskich  z  Matką Generalną Beatą Chwistek pielgrzymowała do  Sanktuarium w  Zabawie w diecezji tarnowskiej, gdzie spoczywają doczesne  szczątki 16-letniej męczennicy z czasów I wojny światowej.

dodano: 04.10.2014
czytaj calość

Służebniczki w Muzeum Powstania Warszawskiego

dscf6949.jpg

W dniach obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego grupa sióstr służebniczek z Łodzi zwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego, dokumentujące dzieje powstania, a także historię i działalność Polskiego Państwa Podziemnego podczas II wojny światowej.

dodano: 28.09.2014
czytaj calość

Koncert Pieśni i Piosenki Powstańczej Warszawy

dscf7004.jpg

Z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego,  w wykonaniu dziecięcego zespołu STONOGA z parafii  św. Stanisława Kostki w Warszawie na Żoliborzu odbył się w Domu Pielgrzyma AMICUS koncert zatytułowany „ Serce w plecaku”.

dodano: 28.09.2014
czytaj calość

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata

dscf6815.jpg

Siostry Służebniczki w wielu miejscach swojej posługi włączyły się w dzieło apostolatu modlitwy odmawiając  wspólnie z wiernymi modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia  na ulicach miast.

dodano: 28.09.2014
czytaj calość

Spotkania z młodzieżą w służebniczkowskim stylu

dscn4277.jpg

Wspólnota Sióstr Służebniczek w Łodzi  z ul. Sienkiewicza 60 gościła grupę zaprzyjaźnionej  młodzieży na swoim pierwszym, powakacyjnym spotkaniu.   

dodano: 21.09.2014
czytaj calość

Misyjne skupienie Służebniczek w Łodzi

dscf6758.jpg

W drodze przygotowań do IV Krajowego Kongresu Misyjnego w Polsce w roku 2015, Służebniczki odpowiedzialne za  wspólnoty zakonne i prowadzone dzieła, zgromadziły się w domu prowincjalnym w Łodzi na  swoim dorocznym skupieniu misyjnym.

dodano: 21.09.2014
czytaj calość

Lednica Seniora

Na swoim dorocznym XI już  spotkaniu na Polach Lednickich „ u źródeł Polski „ zgromadzili się seniorzy. Hasłem tegorocznej Lednicy Seniora było: „ W imię Syna”. Wspólnej modlitwie  towarzyszył rodzinny klimat nacechowany radością i entuzjazmem przybyłych seniorów, rodzin z dziećmi i młodzieży towarzyszącej osobom starszym.       

dodano: 07.09.2014
czytaj calość

Pożegnanie wakacji w Nowosolnej

dscn4249.jpg

Tegoroczne wakacje  młodzieży zaprzyjaźnionej ze Służebniczkami rozpoczęte wakacyjną szkołą życia dla dziewcząt zakończyły się pożegnalnym spotkaniem w Łodzi-Nowosolna w niedzielne popołudnie w ostatni dzień wakacji.

dodano: 31.08.2014
czytaj calość

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: