Aktualności

Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej

maryja.jpg

Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia

w Górce Duchownej

miał miejsce od 25 sierpnia do 3 września 2018.


Wzięła w nim czynny udział s. Zofia Labuda. Posługiwała oprowadzając pielgrzymów w miejscu, gdzie przeżył swoje ostatnie 15 miesięcy życia bł. Edmund Bojanowski.

W czasie trwających uroczystości gromadzili się liczni wierni zanoszac gorące dziękczynienia i prośby w różnych intencjach przez przyczynę Matki Bozej Pocieszenia.


Więcej informacji na stronie parafii

dodano: 15.10.2018

Spotkanie u progu wakacji

dsc_0029-copy_5.jpg

W ostatnią niedzielę roku szkolnego (17.06) odbyło się integracyjne spotkanie członków Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego z Łodzi i Strykowa. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w Sanktuarium Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Starych Skoszewach ( archidiecezja łódzka). W czasie Mszy św. ks. Andrzej Warszewik proboszcz  parafii przybliżył kult obrazu Matki Bożej oraz przedstawił historię parafii. Członkowie czynnie włączyli się w liturgię, a na zakończenie przedstawili życiorys bł. Edmunda i rozdali foldery Stowarzyszenia. Po mszy św. wszyscy udali się do domu sióstr służebniczek w Nowosolnej, gdzie w radosnej i  rodzinnej atmosferze przebiegała dalsza część spotkania.


GALERIA

dodano: 23.06.2018

Dziękujemy za niepodległość

dsc_0626-copy_1.jpg

Podziękowanie za odzyskaną w 1918 roku niepodległość było głównym motywem obchodzonego 3 czerwca w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie XI Święta Dziękczynienia. Przebiegało ono pod hasłem Dziękujemy za niepodległość. W uroczystościach wzięli udział najwyższe władze państwa – członkowie parlamentu i rządu z Prezydentem RP na czele. Siostry służebniczki aktywnie wzięły udział w uroczystościach dziękczynnych niosąc relikwie bł. E. Bojanowskiego i prowadząc jedno ze stoisk w Miasteczku dla Dzieci.

 

dodano: 09.06.2018
czytaj calość

"Nie o zemstę ale o pamięć wołają ofiary"

dsc_0261-copy_1.jpg

74. rocznica męczeńskiej śmierci s. Longiny Trudzińskiej i 7 chłopców męczenników była okazją do upamiętnienia bohaterskiego czynu tej młodziutkiej służebniczki i dzielnych chłopców. 16 maja w kościele św. Cyryla i Metodego w Sahryniu została odprawiona Msza św., na której obecni byli przedstawiciele oświaty, władze gminy, społeczność szkolna, mieszkańcy wsi oraz liczna rzesza sióstr służebniczek z Matką Generalną Beata Chwistek na czele.

dodano: 24.05.2018
czytaj calość

Rekolekcje Ewangelizacyjne Domowego Kościoła

dsc_0432-copy_3.jpg

W dniach  27.04- 1.05 w  Domu Rekolekcyjnym Księży Orionistów w Zduńskiej Woli, 18 rodzin Domowego Kościoła przeżywało Rekolekcje Ewangelizacyjne. "Potrzebny nam jest taki czas, w którym zdystansujemy się od wszystkich wpływów środowiska i oddamy swoje życie w ręce Boga, gdyż On ma dla nas wspaniały plan". W diakonii wychowawczej, z pomocą młodzieży, posługiwała s. Małgorzata Ochęduszko. 


dodano: 13.05.2018
czytaj calość

„Po drugiej stronie lustra...”

dsc_0335-copy_6.jpg

ABC korespondencji, Jak pisać kronikę oraz  Po drugiej stronie lustra - czyli sztuka prezentacji – to cykl warsztatów, które w domu prowincjalnym w Łodzi przeprowadziła s. Krystyna Jasińska, na co dzień pracująca w sekretariacie kard. K. Nycza w Warszawie. Prelegentka mówiła o tym, że dobra prezentacja, niczym dobry spektakl teatralny, dociera do odbiorcy na czterech poziomach: przekaz, narracja, warsztat sceniczny oraz oprawa. Pokazała jak ubrać najważniejsze informacje w ciekawą historię, której ludzie będą słuchać i jak tę historię podać publiczności.

dodano: 12.05.2018
czytaj calość

IV Ogólnopolskie Forum Młodych w Andrychowie

20180428_175058-copy.jpg

„Duchu radości rozraduj Kościół” - to hasło, które przyświecało IV Ogólnopolskiemu Forum Młodych w Andrychowie. Forum zostało zorganizowane jak co roku przez Siostry Służebniczki,  wzięło w nim udział około 160 osób z całej Polski. Celem spotkania było uwielbienie Ducha Świętego, pogłębienie swojej wiary oraz wzajemna integracja. 

dodano: 09.05.2018
czytaj calość

Spotkanie Wielkanocne

dsc_0329-copy_5.jpg

Świąteczny charakter miało spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego, które odbyło się 15 kwietnia w domu prowincjalnym w Łodzi. Po Eucharystii, członkowie stowarzyszenia złożyli wielkanocne życzenia ks. Stanisławowi Ziętkowi- opiekunowi grupy oraz siostrom służebniczkom. Zapoznali się z najbliższymi wydarzeniami zgromadzenia oraz włączyli się duchowo w IV Ogólnopolskie Forum Młodych w Andrychowie deklarując stałą modlitwę. Spotkanie prowadziła s. Małgorzata Ochęduszko.

dodano: 25.04.2018
czytaj calość

Czuwanie na Jasnej Górze

dsc_0241-copy_4.jpg

W nocy z 14 na 15 kwietnia na Jasnej Górze odbyło się czuwanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego. Uczestniczyli w nim członkowie Stowarzyszenia z Łodzi, Strykowa, Tuligłów, Tarnobrzegu oraz z terenu Śląska.  W czuwaniu wzięły udziały s. Małgorzata Ochęduszko, s. Elżbieta Skrzyńska, s. Stanisława Kasperczyk oraz s. Helena Nosek.

dodano: 25.08.2018
czytaj calość

„Powołanie jest dziś”

dsc_0398-copy_4.jpg

Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczął się w Kościele 41. Tydzień Modlitw o Powołania. W archidiecezji łódzkiej każdego dnia wierni spotykając się ze wspólnotami zakonnymi trwają na modlitwie, prosząc o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. 23 kwietnia po raz pierwszy wierni spotkali się w kaplicy domu prowincjalnego sióstr służebniczek  w Łodzi. Tematem spotkania były słowa: Powołanie jest dziś

 

dodano: 24.04.2018
czytaj calość

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: