Aktualności

Homilia Ojca Świętego wygłoszona do Zgromadzeń Zakonnych podczas 1. pielgrzymki do Polski

janpawelii_1kep-678x381.jpg

Homilia w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu – 4 czerwca 1997 r.

Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu – takie słowa usłyszał Józef we śnie. Anioł ostrzegł go, aby uciekał z Dziecięciem, bo grozi Mu śmiertelne niebezpieczeństwo. W ten sposób liturgia słowa naprowadza naszą myśl na sprawę życia i jego obrony. Józef z Nazaretu, który uchronił Jezusa od okrucieństwa Heroda, staje w tej chwili przed nami jako wielki rzecznik sprawy obrony życia ludzkiego od pierwszej chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.

dodano: 20.05.2020
czytaj calość

Homilia Ojca Świętego wygłoszona Na Jasnej Górze podczas 1. pielgrzymki do Polski

papiez.jpg

Homilia do sióstr zakonnych - Jasna Góra, 5 czerwca 1979 r.


Pozwólcie, że myśli moje razem z waszymi zwrócą się na tym miejscu do Pani Jasnogórskiej, która jest przecież żywym natchnieniem każdej z was. Oto bowiem każda z was, wsłuchując się w słowa płynące z Nazaretu, powtarza za Maryją: Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie wedle twego słowa (Łk 1, 38)...

dodano: 19.05.2020
czytaj calość

Homilia Ojca Świętego wygłoszona do Zgromadzeń Zakonnych podczas 1. pielgrzymki do Polski

jpii.jpeg

Homilia do sióstr zakonnych - Jasna Góra, 5 czerwca 1979 r.

Temat powołanie zakonne jest jednym z najpiękniejszych wśród wszystkich, jakimi przemówiła do nas i stale przemawia Ewangelia. Temat ten znajduje szczególne wcielenie w Maryi, która powiedziała o sobie: Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa (Łk 1, 38). Myślę, drogie siostry, że słowa te znalazły swoje głębokie echa w powołaniu i profesji zakonnej każdej z was.

dodano: 18.05.2020
czytaj calość

św. Jan Paweł II - katecheza dla młodszych i starszych...

dodano: 17.05.2020

100-lecie urodzin Jana Pawła II

jan-pawel-ii.jpg

18. maja 2020 r. przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W niedzielę w kościołach czytany był list Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, w którym przybliżona została sylwetka Papieża Polaka. My zapraszamy do pochylenia się nad słowami św. Jana Pawła II, które podczas swojej I pielgrzymki skierował  do zgromadzeń zakonnych.

dodano: 17.05.2020
czytaj calość

List Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

sw.-jan-pawel-ii.jpg

Umiłowani Siostry i Bracia!

1.W tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, który przyszedł na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Ten wielki święty wniósł nieoceniony wkład w historię naszego kraju, Europy, świata oraz w historię Kościoła powszechnego. O Karolu Wojtyle powiedziano i napisano już bardzo wiele, dobrze znana jest również jego biografia, która doczekała się licznych ekranizacji. W trudnym dla nas wszystkich czasie – gdy zmagamy się z pandemią koronawirusa i stawiamy pytania o przyszłość naszych rodzin oraz społeczeństwa – warto także zapytać o to, co On dziś miałby nam do powiedzenia? Z jakim przesłaniem zwróciłby się do rodaków w maju 2020 roku?

dodano: 17.05.2020
czytaj calość

Siostry Służebniczki i ich pasje...

wallp76-copy.jpg

Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików przedstawiających pasje sióstr...

dodano: 08.05.2020
czytaj calość

170. rocznica powstania Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej

img-20191116-wa0019.jpg

 "Na klęczkach dziękowałem Bogu za tę niespodziewaną pociechę,

 a niczym przez nas niezasłużoną łaskę..."

                                            (bł .Edmund Bojanowski)

 

3. maja 2020 roku obochodzimy 170. rocznicę powstania Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Dziś  dziękujemy Bobremu Bogu za osobę Założyciela - bł. Edmunda Bojanowskiego i prosimy, by Zgromadzenie nieustannie się rozwijało i żyło charyzmatem Ojca Założyciela, by rozwijało się na Bożą chwałę oraz aby siostry służebniczki, mając ciągle w pamięci słowa wypowiedziane przez swojego Założyciela: "Każda dobra dusza jest jako ta świeca, która sama się spala a innym przyświeca" - były widzialnym znakiem obecności Jezusa pośród codzienności w miejscach, w których posługują. 

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszego Zgromadzenia.

 

 

dodano: 03.05.2020
czytaj calość

Pomoc szczecińskich wolontariuszy w czasie pandemii

img-20200427-wa0008.jpg

W obecnym czasie epidemii potrzeby sa duże. Na szczęście dzięki pomocy wolontariuszy i Sióstr Służebniczek ze Szczecina, pomoc dociera tam, gdzie jest niezbędna, czyli do osób samotnych i wielodzietnych rodzin.

dodano: 27.04.2020
czytaj calość

Skupienie dla wolontariuszy w Szczecinie

img-20200427-wa0010.jpg

09. listopada 2019 r. i 07. marca 2020 r. w Placówce Wsparcia Dziennego święta Rodzina i przy Wspólnocie Sióstr Służebniczek w Szczecinie, odbyło się cykliczne skupienie dla wolontariuszy pod tytułem "Zejdź z kanapy"....

dodano: 27.04.2020
czytaj calość

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: