Aktualności

"Nie o zemstę ale o pamięć wołają ofiary"

dsc_0261-copy_1.jpg

74. rocznica męczeńskiej śmierci s. Longiny Trudzińskiej i 7 chłopców męczenników była okazją do upamiętnienia bohaterskiego czynu tej młodziutkiej służebniczki i dzielnych chłopców. 16 maja w kościele św. Cyryla i Metodego w Sahryniu została odprawiona Msza św., na której obecni byli przedstawiciele oświaty, władze gminy, społeczność szkolna, mieszkańcy wsi oraz liczna rzesza sióstr służebniczek z Matką Generalną Beata Chwistek na czele.

dodano: 24.05.2018
czytaj calość

Rekolekcje Ewangelizacyjne Domowego Kościoła

dsc_0432-copy_3.jpg

W dniach  27.04- 1.05 w  Domu Rekolekcyjnym Księży Orionistów w Zduńskiej Woli, 18 rodzin Domowego Kościoła przeżywało Rekolekcje Ewangelizacyjne. "Potrzebny nam jest taki czas, w którym zdystansujemy się od wszystkich wpływów środowiska i oddamy swoje życie w ręce Boga, gdyż On ma dla nas wspaniały plan". W diakonii wychowawczej, z pomocą młodzieży, posługiwała s. Małgorzata Ochęduszko. 


dodano: 13.05.2018
czytaj calość

„Po drugiej stronie lustra...”

dsc_0335-copy_6.jpg

ABC korespondencji, Jak pisać kronikę oraz  Po drugiej stronie lustra - czyli sztuka prezentacji – to cykl warsztatów, które w domu prowincjalnym w Łodzi przeprowadziła s. Krystyna Jasińska, na co dzień pracująca w sekretariacie kard. K. Nycza w Warszawie. Prelegentka mówiła o tym, że dobra prezentacja, niczym dobry spektakl teatralny, dociera do odbiorcy na czterech poziomach: przekaz, narracja, warsztat sceniczny oraz oprawa. Pokazała jak ubrać najważniejsze informacje w ciekawą historię, której ludzie będą słuchać i jak tę historię podać publiczności.

dodano: 12.05.2018
czytaj calość

IV Ogólnopolskie Forum Młodych w Andrychowie

20180428_175058-copy.jpg

„Duchu radości rozraduj Kościół” - to hasło, które przyświecało IV Ogólnopolskiemu Forum Młodych w Andrychowie. Forum zostało zorganizowane jak co roku przez Siostry Służebniczki,  wzięło w nim udział około 160 osób z całej Polski. Celem spotkania było uwielbienie Ducha Świętego, pogłębienie swojej wiary oraz wzajemna integracja. 

dodano: 09.05.2018
czytaj calość

Spotkanie Wielkanocne

dsc_0329-copy_5.jpg

Świąteczny charakter miało spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego, które odbyło się 15 kwietnia w domu prowincjalnym w Łodzi. Po Eucharystii, członkowie stowarzyszenia złożyli wielkanocne życzenia ks. Stanisławowi Ziętkowi- opiekunowi grupy oraz siostrom służebniczkom. Zapoznali się z najbliższymi wydarzeniami zgromadzenia oraz włączyli się duchowo w IV Ogólnopolskie Forum Młodych w Andrychowie deklarując stałą modlitwę. Spotkanie prowadziła s. Małgorzata Ochęduszko.

dodano: 25.04.2018
czytaj calość

Czuwanie na Jasnej Górze

dsc_0241-copy_4.jpg

W nocy z 14 na 15 kwietnia na Jasnej Górze odbyło się czuwanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego. Uczestniczyli w nim członkowie Stowarzyszenia z Łodzi, Strykowa, Tuligłów, Tarnobrzegu oraz z terenu Śląska.  W czuwaniu wzięły udziały s. Małgorzata Ochęduszko, s. Elżbieta Skrzyńska, s. Stanisława Kasperczyk oraz s. Helena Nosek.

dodano: 25.08.2018
czytaj calość

„Powołanie jest dziś”

dsc_0398-copy_4.jpg

Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczął się w Kościele 41. Tydzień Modlitw o Powołania. W archidiecezji łódzkiej każdego dnia wierni spotykając się ze wspólnotami zakonnymi trwają na modlitwie, prosząc o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. 23 kwietnia po raz pierwszy wierni spotkali się w kaplicy domu prowincjalnego sióstr służebniczek  w Łodzi. Tematem spotkania były słowa: Powołanie jest dziś

 

dodano: 24.04.2018
czytaj calość

Marsz dla życia w Szcecinie

20180415_153201-copy.jpg

W niedzielę, 15 kwietnia ulicami Szczecina przeszedł XVI Marsz dla Życia pod hasłem „Piękni od poczęcia”. Jak co roku uczestnicy największego marszu w Polsce ponieśli flagi oraz transparenty mówiące o godności każdego człowieka  a wolontariusze ponieśli 100 metrową biało-czerwoną flagę i przepisaną na płótnie encyklikę papieża Franciszka „Laudato Si ”. Manifestacja pro-life zakończyła się Mszą Świętą w bazylice Archidiecezjalnej, podczas której była możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W marszu uczestniczyły siostry wspólnot szczecińskich.

dodano: 20.04.2018
czytaj calość

Pielgrzymka do Torunia

dsc_0030-copy_6.jpg

7 kwietnia członkowie Stowarzyszenia Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego wraz z siostrami ze Strykowa i Łodzi pielgrzymowali do Torunia, gdzie zwiedzili między innymi siedzibę redakcji Radia Maryja i poznali niektóre kulisy pracy dziennikarskiej. W czasie trwającej audycji kilka osób miało okazję przesłać pozdrowienia swoim najbliższym. 

dodano: 12.04.2018
czytaj calość

Pielgrzymka do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

dsc_0226-copy_5.jpg

10 marca w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu zgromadziło się ok. 60 sióstr służebniczek na uroczystym rozpoczęciu nowenny do św. Józefa, patrona prowincji łódzkiej. Tego dnia do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przybyli również przedstawiciele siedmiu parafii z diecezji kaliskiej oraz sołtysi z Wielkopolski zawierzając siebie, swoje rodziny św. Józefowi.

dodano: 14.03.2018
czytaj calość

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: