STRONA INTERNETOWA  DOMU REKOLEKCYJNO - WCZASOWEGO W NIECHORZU

kliknij → www

Zapraszamy osoby indywidualne i grupy na warsztaty, szkolenia,

rekolekcje, dni skupienia, wypoczynek.

Aktualności

Prawidłowa komunikacja kluczem do relacji

dsc_0185-copy_1.jpg

7-8 stycznia odbyły się dni skupienia dla sióstr przełożonych prowincji łódzkiej. Miały one nieco inny charakter niż zwykle. Poprzez wykład, ćwiczenia i pracę w grupach siostry doskonaliły swoje umiejętności w komunikacji. Dni skupienia poprowadziła s. Alodia Witas – wikaria generalna sióstr służebniczek śląskich, specjalizująca się w dziedzinie komunikacji interpersonalnej. S. Alodia podzieliła się z siostrami swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem, mówiła o uczuciach oraz konieczności i roli dialogu w życiu zakonnym.           GALERIA 

dodano: 22.01.2017

Orszak Trzech Króli

zmnioejsozneimg_9526-1-copy.jpg

6 stycznia w Łodzi, po raz kolejny wyruszył Orszak Trzech Króli. Pod przewodnictwem Trzech Króli przeszedł od Placu Wolności, ulicą Piotrkowską do katedry. Uczestnicy śpiewając wspólnie kolędy szli za światłem gwiazdy betlejemskiej, by oddać pokłon Nowonarodzonemu. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników papierowe korony, rycerskie hełmy, miecze oraz śpiewniki z kolędami. Siostry Służebniczki wcieliły się w postaci aniołów.

dodano: 09.01.2017
czytaj calość

Aby nasza radość była pełna

dsc03243-copy.jpg

"Kiedy radość jest pełna? Św. Jan Ewangelista wyjaśnia to w pierwszym swoim liście; aby radość była pełna trzeba mieć łączność z Ojcem i z Jego Synem – Jezusem Chrystusem oraz z braćmi. Do tej pełni radości z przyjścia Chrystusa przygotowywaliśmy się przez uczestnictwo w rekolekcjach adwentowych uznając przed Bogiem naszą grzeszność i prosząc o Jego Miłosierdzie w Sakramencie Pojednania, jednocześnie przebaczając urazy naszym bliźnim."

dodano: 09.01.2017
czytaj calość

Wspieramy szpital w Katondwe

dsc_0468-copy.jpg

Światowy Dzień Misyjny Dzieci to patronalne święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Przypada on 6 stycznia w Uroczystość Trzech Króli. Jak co roku s. Anna Mądraszewska posługująca przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi, zorganizowała akcję wspierającą dzieło misyjne Kościoła. Tegoroczna zbiórka przeznaczona była na szpital w Katondwe. 

dodano: 09.01.2017
czytaj calość

"Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba"

20161221_150608-copy.jpg

21 grudnia w świetlicy środowiskowej, działającej przy parafii Świętego Krzyża w Gdańsku odbyła się wigilia zorganizowana przez s. Teresę Olender . Wśród zaproszonych gości oprócz rodziców dzieci i wolontariuszy byli min. ks. proboszcz Tadeusz Domeracki SJ, ks. Marek Stelmaszczuk SJ oraz Anna Dunajska i Magdalena Kaczorowska reprezentujące Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

dodano: 29.12.2016
czytaj calość

"Aby nasze życie nie było zamknięte w szufladzie"

img_20161204_113735-copy.jpg

 

 

 

 

W pierwszy weekend grudnia w  domu prowincjalnym w Łodzi odbyły się dni skupienia dla młodzieży. W programie była m.in.: Eucharystia, warsztaty: „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”,  wieczór uwielbienia, koncert zespołu Owca, oraz dzielenie się wrażeniami ze ŚDM i rozważanie homilii Ojca Świętego Franciszka ze Mszy św. Posłania na zakończenie ŚDM ( 31 lipca).

 GALERIA

dodano: 10.12.2016

Czuwanie na Jasnej Górze

dsc_0138-copy_1.jpg

Ponad 400 osób zgromadziło się w dniach r. 3- 4 grudnia na Jasnej Górze, aby pogłębić ducha misyjnego i oddać się macierzyńskiej opiece Matki Bożej. Było to coroczne czuwanie  członków i sympatyków Papieskiej Unii Misyjnej. W tym roku spotkanie to miało szczególny wymiar, ponieważ rozpoczęło świętowanie setnej rocznicy istnienia Papieskiej Unii Misyjnej, założonej przez bł. Pawła Mannę. W czuwaniu wzięły udział również siostry służebniczki. (czyt. dalej)        

dodano: 09.12.2016
czytaj calość

U progu Adwentu

dsc_0067-copy.jpg

W dniach 26-27 listopada siostry przełożone prowincji łódzkiej, przeżywały swoje formacyjne dni skupienia pod hasłem „Nowa jakość życia”. Były one zaproszeniem do rozpoczęcia na nowo od Źródła, czyli Słowa Bożego, wejściem z ufnością na drogę wewnętrznego pokoju, wdzięczności i zaufania Bogu – postaw, które pomogą podejmować wyzwania, jakie stawia przed nami każdy nowy dzień.  Dniom skupienia przewodniczył ks. Grzegorz Kopytowski - Dyrektor Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej. 

dodano: 07.12.2016
czytaj calość

Przygotowanie do Intronizacji Chrystusa Króla

dsc02890-copy.jpg14 listopada 2016r. odbyło się spotkanie formacyjne Rodziny bł. E. Bojanowskiego działającej przy Archikatedrze Lubelskiej. Jego celem było duchowe przygotowanie do Intronizacji Chrystusa Króla, według zaleceń, jakie Pan Jezus przekazał Rozalii Celakównie.

dodano: 17.11.2016
czytaj calość

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu:

87124030281111001042328370