Aktualności

100-lecie przybycia Sióstr Służebniczek do Liskowa

5_3.jpg

We wtorek z 16 lutego z racji Jubileuszu 100- lecia przybycia Sióstr Służebniczek do parafii w Liskowie został przygotowany krótki montaż słowno-muzyczny z udziałem dzieci oraz personelu przedszkola. 

dodano: 31.03.2021
czytaj calość

Wizyta Matki Prowincjalnej w przedszkolu w Liskowie

dsc_1211.jpg

W dniach 3 i 4 marca bieżącego roku  Przedszkole w Liskowie gościło ważnego gościa, Siostrę Prowincjalną Annę Potręć, która przyjechała z Łodzi.

Dla Gościa dzieci śpiewały piosenki i pieśni religijne, opowiadały o przygotowaniach do prowadzenia Drogi Krzyżowej.

dodano: 31.03.2021
czytaj calość

Jubileusz 60-lecia życia zakonnego s. Romualdy

img-20210315-wa0004.jpg

15. marca 2021 r., wspólnota Sióstr z Kosynierów Gdyńskich w Łodzi świętowała wraz z zaproszonymi gośćmi 60-lecie życia zakonnego s. Romualdy Wicijewskiej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. abp W. Ziółek.,Podczas Mszy świętej Czcigodna Jubilatka odnowiła swoje śluby zakonne. 

dodano: 16.03.2021
czytaj calość

Rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością św. Józefa

cimg1962bimp-1.jpg

Jak każdego roku, 10. marca do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przybyły Siostry Służebniczki z Prowincji Łódzkiej, by uroczyście rozpocząć Nowennę przed Uroczystością swojego Patrona. Przed Cudowny Obraz zostały zaniesione prośby i modlitwy w intencji Kościoła, Zgromadzenia, Prowincji, całego kraju i tych, którzy przez przyczynę św. Józefa proszą o łaski dla siebie i najbliższych. 

dodano: 11.03.2021
czytaj calość

Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post

reuters1302549_articolo-copy.jpg

„Oto idziemy do Jerozolimy…” (Mt 20, 18)
Wielki Post: czas na odnowę wiary, nadziei i miłości


Drodzy bracia i siostry,

zapowiadając uczniom swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie, aby wypełnić wolę Ojca, Jezus ukazuje im głęboki sens swojej misji i wzywa ich do zjednoczenia się z nią dla zbawienia świata.

Podążając wielkopostną drogą, która prowadzi nas do uroczystości wielkanocnych, pamiętajmy o Tym, który „uniżył samego siebie, czyniąc się posłusznym aż do śmierci i to śmierci krzyżowej” (Flp 2, 8). W tym czasie nawrócenia odnówmy naszą wiarę, zaczerpnijmy „żywej wody nadziei” i przyjmijmy z otwartym sercem miłość Boga, która przemienia nas w braci i siostry w Chrystusie. W Noc Paschalną odnowimy przyrzeczenia naszego Chrztu, aby odrodzić się jako nowi mężczyźni i nowe kobiety, dzięki działaniu Ducha Świętego. Jednak sama wielkopostna wędrówka, podobnie jak cała chrześcijańska droga, jest już w całości oświetlona światłem Zmartwychwstania, które ożywia uczucia, postawy i wybory tych, którzy chcą naśladować Chrystusa.

dodano: 17.02.2021
czytaj calość

Środa Popielcowa

sroda-pop.jpg

Środą Popielcową, która w tym roku przypada na 17. lutego, rozpoczniemy Wielki Post, który dla każdego chrześcijanina jest czasem przemiany i odnowy. To czas, by wziąć nowy oddech; ma on nas przygotować, poprzez ciernistą Drogę Krzyżową, do Misterium Zmartwychwstania. Dla nas – chrześcijan – jest to najważniejsze święto. Aby przygotować się na Zmartwychwstanie, trzeba  zacząć od swojego wnętrza, od swojego „JA”.

dodano: 16.02.2021
czytaj calość

Niedziela Słowa Bożego

cropped-cropped-sc582owo-c5bcycia3-copy.jpg

 3. niedzielę zwykłą, 24. stycznia 2021 r., decyzją papieża Franciszka obchodzić będziemy w Kościele jako Niedzielę Słowa Bożego. Na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia została przekazana prośba, aby jedna niedziela w ciągu roku była poświęcona Słowu Bożemu.

dodano: 23.01.2021
czytaj calość

Jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola na Sienkiewicza 60 w Łodzi

dsc02118.jpg

„ŚPIEWAJ I TAŃCZ ZIEMIO CAŁA DLA JEZUSA”

Trwając w radości Bożego Narodzenia, dzieci z przedszkola Sióstr Służebniczek w Łodzi przy ul. Sienkiewicza 60, wystawiły tradycyjne Jasełka. 

dodano: 20.01.2021
czytaj calość

Orszak Trzech Króli w Łodzi

dsc01968.jpg

Odkąd ulicami Łodzi, w Uroczystość Objawienia Pańskiego - 6. stycznia, wyruszał korowód Trzech Króli, nie brakowało w nim dzieci z Przedszkola Publicznego Sióstr Służebniczek w Łodzi z Sienkiewicza 60.

dodano: 09.01.2021
czytaj calość

LIST APOSTOLSKI PATRIS CORDE

img-20210103-wa0005.jpg

Zachęcamy do zapoznania się z Listem Apostolskim  Ojca Świętego Franciszka z okazji 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła Powszechnego

dodano: 25.12.2020
czytaj calość

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: