Aktualności

Uroczystości w Sahryniu

s_longina_trudzinska_2_20100118_2061947323.jpg

W 70 rocznicę męczeńskiej śmierci s. Wandy Longiny Trudzińskiej służebniczki starowiejskiej z siedmioma chłopcami z sierocińca w Turkowicach  uczczono pamięć  cichych bohaterów zamordowanych przez bandy UPA w sahryńskim lesie podczas II wojny światowej.     

dodano: 18.05.2014
czytaj calość

Forum Młodych w Lublinie

dscf3813.jpg

I Ogólnopolskie Forum  Młodych pod hasłem „Oddychaj Miłością” ze św. Janem Pawłem II i bł. Edmundem Bojanowskim przyciągnęło do Lublina  młodych ludzi z całej Polski i rozpoczęło nową formę  pozaszkolnego kontaktu sióstr służebniczek z młodzieżą.  

dodano: 01.05.2014
czytaj calość

Rekolekcje z bł. Edmundem Bojanowskim w Zalesiu Górnym

W Zalesiu Górnym tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla dzieci szkolnych prowadzone przez służebniczki przeżywane były z bł. Edmundem Bojanowskim. Czas rekolekcji w parafii Św. Huberta poprzedziło uroczyste wniesienie relikwii bł. Edmunda Bojanowskiego podczas niedzielnej Eucharystii. 

dodano: 24.03.2014
czytaj calość

Orszak Trzech Króli w Łodzi

Zwyczajem ubiegłych lat siostry służebniczki z Łodzi czynnie zaangażowały się w organizację przemarszu ulicami Łodzi Orszaku Trzech Króli. Na trasie pochodu służebniczki w różnoraki sposób zachęcały wiernych  do dalszego zdążania w stronę betlejemskiej szopki ustawionej przed archikatedrą łódzką .  

dodano: 06.01.2014
czytaj calość

Jubileusz Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego w Strykowie

dsc_0334.jpg

W Strykowie k/Łodzi katolicy świeccy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Rodzina Bł. Edmunda Bojanowskiego świętowali jubileusz 10-lecia powstania Rodziny. Obchody jubileuszowe stały sie okazją do dziękczynienia Bogu,  siostrom służebniczkom i wszystkim, którzy zainspirowali, wspierają i formują członków Stowarzyszenia.

dodano: 17.11.2013
czytaj calość

Jubileusz 150-lecia Domu Generalnego

3 października 1863 do Starej Wsi przyjechały pierwsze siostry Służebniczki Maryi Niepokalanej założone przez bł. Edmunda Bojanowskiego na ziemi wielkopolskiej i przeszczepione na teren Galicji. Rozpoczęła się nowa historia w dziejach Zgromadzenia Służebniczek zwanych starowiejskimi od miejsca swojej siedziby.


dodano: 03.10.2013
czytaj calość

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: