Aktualności

IV Ogólnopolskie Forum Młodych w Andrychowie

20180428_175058-copy.jpg

„Duchu radości rozraduj Kościół” - to hasło, które przyświecało IV Ogólnopolskiemu Forum Młodych w Andrychowie. Forum zostało zorganizowane jak co roku przez Siostry Służebniczki,  wzięło w nim udział około 160 osób z całej Polski. Celem spotkania było uwielbienie Ducha Świętego, pogłębienie swojej wiary oraz wzajemna integracja. 

dodano: 09.05.2018
czytaj calość

Spotkanie Wielkanocne

dsc_0329-copy_5.jpg

Świąteczny charakter miało spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego, które odbyło się 15 kwietnia w domu prowincjalnym w Łodzi. Po Eucharystii, członkowie stowarzyszenia złożyli wielkanocne życzenia ks. Stanisławowi Ziętkowi- opiekunowi grupy oraz siostrom służebniczkom. Zapoznali się z najbliższymi wydarzeniami zgromadzenia oraz włączyli się duchowo w IV Ogólnopolskie Forum Młodych w Andrychowie deklarując stałą modlitwę. Spotkanie prowadziła s. Małgorzata Ochęduszko.

dodano: 25.04.2018
czytaj calość

Czuwanie na Jasnej Górze

dsc_0241-copy_4.jpg

W nocy z 14 na 15 kwietnia na Jasnej Górze odbyło się czuwanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego. Uczestniczyli w nim członkowie Stowarzyszenia z Łodzi, Strykowa, Tuligłów, Tarnobrzegu oraz z terenu Śląska.  W czuwaniu wzięły udziały s. Małgorzata Ochęduszko, s. Elżbieta Skrzyńska, s. Stanisława Kasperczyk oraz s. Helena Nosek.

dodano: 25.08.2018
czytaj calość

„Powołanie jest dziś”

dsc_0398-copy_4.jpg

Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczął się w Kościele 41. Tydzień Modlitw o Powołania. W archidiecezji łódzkiej każdego dnia wierni spotykając się ze wspólnotami zakonnymi trwają na modlitwie, prosząc o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. 23 kwietnia po raz pierwszy wierni spotkali się w kaplicy domu prowincjalnego sióstr służebniczek  w Łodzi. Tematem spotkania były słowa: Powołanie jest dziś

 

dodano: 24.04.2018
czytaj calość

Marsz dla życia w Szcecinie

20180415_153201-copy.jpg

W niedzielę, 15 kwietnia ulicami Szczecina przeszedł XVI Marsz dla Życia pod hasłem „Piękni od poczęcia”. Jak co roku uczestnicy największego marszu w Polsce ponieśli flagi oraz transparenty mówiące o godności każdego człowieka  a wolontariusze ponieśli 100 metrową biało-czerwoną flagę i przepisaną na płótnie encyklikę papieża Franciszka „Laudato Si ”. Manifestacja pro-life zakończyła się Mszą Świętą w bazylice Archidiecezjalnej, podczas której była możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W marszu uczestniczyły siostry wspólnot szczecińskich.

dodano: 20.04.2018
czytaj calość

Pielgrzymka do Torunia

dsc_0030-copy_6.jpg

7 kwietnia członkowie Stowarzyszenia Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego wraz z siostrami ze Strykowa i Łodzi pielgrzymowali do Torunia, gdzie zwiedzili między innymi siedzibę redakcji Radia Maryja i poznali niektóre kulisy pracy dziennikarskiej. W czasie trwającej audycji kilka osób miało okazję przesłać pozdrowienia swoim najbliższym. 

dodano: 12.04.2018
czytaj calość

Pielgrzymka do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

dsc_0226-copy_5.jpg

10 marca w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu zgromadziło się ok. 60 sióstr służebniczek na uroczystym rozpoczęciu nowenny do św. Józefa, patrona prowincji łódzkiej. Tego dnia do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przybyli również przedstawiciele siedmiu parafii z diecezji kaliskiej oraz sołtysi z Wielkopolski zawierzając siebie, swoje rodziny św. Józefowi.

dodano: 14.03.2018
czytaj calość

Pokuta czyniona z miłości

dsc_0335-copy_4.jpg

W Szczecinie, 25 lutego odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie w okręgach północnych poświęcone pokucie. Poprzez konferencję, medytację, rewizję życia i dzielenie się doświadczeniem, siostry pogłębiały prawdę, że przez pokutę czynioną z miłości Bóg oczyszcza nasze motywacje i odnawia wnętrze. To spotkanie dla wspólnot nad Odrą i Bałtykiem poprowadziły: s. Elżbieta Bąkowicz wraz z s. Katarzyną Trębacz przy współpracy z s. Katarzyną Wiączek.

 

dodano: 02.03.2018
czytaj calość

Sesja formacyjna w Trzebini

dsc_0088-copy_4.jpg

Wyjdź z grobu to temat sesji formacyjnej dla sióstr prowincji łódzkiej, która odbyła się  w dniach 15-18 lutego w Centrum Formacji Duchowej w Trzebini. Były to dni modlitwy, odkrywania siebie, umocnienia wzajemnych więzi, a także próba odpowiedzi na pytanie: co jest moim grobem? W spotkaniu uczestniczyło 30 sióstr.

dodano: 23.02.2018
czytaj calość

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

dzien-zycia-konskerowanego-2018-img_5963-copy.jpg


W Święto Ofiarowania Pańskiego, w katedrze łódzkiej odprawiona została uroczysta Eucharystia z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego. Mszy Świętej z obrzędem odnowienia ślubów zakonnych przewodniczył metropolita łódzki ks. abp Grzegorz Ryś. Wśród licznie zgromadzonych sióstr zakonnych było około 30 służebniczek . Po błogosławieństwie i zakończeniu liturgii, w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego, odbyła się agapa połączona z braterskim spotkaniem sióstr zakonnych, ojców i braci, posługujących na terenie Archidiecezji Łódzkiej.

dodano: 13.02.2018
czytaj calość

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: