Aktualności

Marsz dla życia w Szcecinie

20180415_153201-copy.jpg

W niedzielę, 15 kwietnia ulicami Szczecina przeszedł XVI Marsz dla Życia pod hasłem „Piękni od poczęcia”. Jak co roku uczestnicy największego marszu w Polsce ponieśli flagi oraz transparenty mówiące o godności każdego człowieka  a wolontariusze ponieśli 100 metrową biało-czerwoną flagę i przepisaną na płótnie encyklikę papieża Franciszka „Laudato Si ”. Manifestacja pro-life zakończyła się Mszą Świętą w bazylice Archidiecezjalnej, podczas której była możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W marszu uczestniczyły siostry wspólnot szczecińskich.

dodano: 20.04.2018
czytaj calość

Pielgrzymka do Torunia

dsc_0030-copy_6.jpg

7 kwietnia członkowie Stowarzyszenia Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego wraz z siostrami ze Strykowa i Łodzi pielgrzymowali do Torunia, gdzie zwiedzili między innymi siedzibę redakcji Radia Maryja i poznali niektóre kulisy pracy dziennikarskiej. W czasie trwającej audycji kilka osób miało okazję przesłać pozdrowienia swoim najbliższym. 

dodano: 12.04.2018
czytaj calość

Pielgrzymka do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

dsc_0226-copy_5.jpg

10 marca w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu zgromadziło się ok. 60 sióstr służebniczek na uroczystym rozpoczęciu nowenny do św. Józefa, patrona prowincji łódzkiej. Tego dnia do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przybyli również przedstawiciele siedmiu parafii z diecezji kaliskiej oraz sołtysi z Wielkopolski zawierzając siebie, swoje rodziny św. Józefowi.

dodano: 14.03.2018
czytaj calość

Pokuta czyniona z miłości

dsc_0335-copy_4.jpg

W Szczecinie, 25 lutego odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie w okręgach północnych poświęcone pokucie. Poprzez konferencję, medytację, rewizję życia i dzielenie się doświadczeniem, siostry pogłębiały prawdę, że przez pokutę czynioną z miłości Bóg oczyszcza nasze motywacje i odnawia wnętrze. To spotkanie dla wspólnot nad Odrą i Bałtykiem poprowadziły: s. Elżbieta Bąkowicz wraz z s. Katarzyną Trębacz przy współpracy z s. Katarzyną Wiączek.

 

dodano: 02.03.2018
czytaj calość

Sesja formacyjna w Trzebini

dsc_0088-copy_4.jpg

Wyjdź z grobu to temat sesji formacyjnej dla sióstr prowincji łódzkiej, która odbyła się  w dniach 15-18 lutego w Centrum Formacji Duchowej w Trzebini. Były to dni modlitwy, odkrywania siebie, umocnienia wzajemnych więzi, a także próba odpowiedzi na pytanie: co jest moim grobem? W spotkaniu uczestniczyło 30 sióstr.

dodano: 23.02.2018
czytaj calość

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

dzien-zycia-konskerowanego-2018-img_5963-copy.jpg


W Święto Ofiarowania Pańskiego, w katedrze łódzkiej odprawiona została uroczysta Eucharystia z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego. Mszy Świętej z obrzędem odnowienia ślubów zakonnych przewodniczył metropolita łódzki ks. abp Grzegorz Ryś. Wśród licznie zgromadzonych sióstr zakonnych było około 30 służebniczek . Po błogosławieństwie i zakończeniu liturgii, w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego, odbyła się agapa połączona z braterskim spotkaniem sióstr zakonnych, ojców i braci, posługujących na terenie Archidiecezji Łódzkiej.

dodano: 13.02.2018
czytaj calość

IV Synod Archidiecezji Łódzkiej

rozpoczecie-synodu-al-2018img_5341-copy.jpg


W sobotę 27 stycznia, w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi odbyło się liturgiczne rozpoczęcie IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej, który ma być przygotowaniem do zbliżającego się Jubileuszu 100. rocznicy Kościoła Łódzkiego. W uroczystej mszy św. pod przewodnictwem arcybiskupa Grzegorza Rysia,  współcelebrujących biskupów i kapłanów, wzięło udział wiele osób życia konsekrowanego, w tym siostry służebniczki z pobliskich placówek. Obecni byli  również wierni archidiecezji łódzkiej, przedstawiciele Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego i licznie zgromadzona młodzież.

dodano: 12.02.2018
czytaj calość

Ferie w Szczecinie? - 3 x TAK

dsc08037-copy.jpg

Podczas tegorocznych ferii zimowych (15.01-28.01) dzieci i młodzież uczęszczający w ciągu roku na zajęcia do Placówek Wsparcia Dziennego wzięło udział w półkoloniach zimowych zorganizowanych przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko- Kamieńskiej. Ogromnym zaineresowaniem cieszyło się zimowisko w Specjalistyczno- Opiekuńczej Placówce Wsparcia Dziennego Św. Rodzina w Szczecinie kierowanej przez S. Izabelę Jasińską.  Wszystkich uczestników było ok.60 w wieku od 4  do 17 lat.

 

dodano: 11.02.2018
czytaj calość

Prostota w życiu służebniczki

dsc_0091-copy_6.jpg

Dużym zainteresowaniem cieszą się wspólnotowe spotkania w okręgach, będące realizacją II uchwały VIII Kapituły Prowincjalnej: Organizowanie siostrzanych spotkań dla wymiany myśli i rozeznawania, dotyczących życia wspólnotowego, duchowości, apostolstwa i formacji. W roku 2017 tematem przewodnim spotkań była Prostota w życiu służebniczki.

dodano: 10.02.2018
czytaj calość

Spotkanie opłatkowe w Strykowie

s.prz-copy.jpg

7 stycznia, strykowski dom sióstr wypełniony był aż do ostatniego miejsca. Tego dnia odbyło się spotkanie opłatkowe młodzieżowych grup parafialnych, wśród których najliczniej zgromadziła się schola i ministranci. Spotkanie rozpoczął ks. Karol Andrzejczak- proboszcz parafii św. Marcina, podziękował za otwartość  i posługę sióstr na terenie parafii, po czym złożył wszystkim przybyłym gościom świąteczne życzenia.  Radosny czas wypełniło wspólne kolędowanie, które wprowadziło wszystkich w ciepłą, rodzinną atmosferę.

GALERIA

dodano: 10.01.2018

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: