Aktualności

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

matkaboza1-copy.jpg

W roku 2020 liturgiczna Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski jest obchodzona 2. maja, a nie jak zwykle 3. maja. W tym roku 3. maja wypada IV niedziela wielkanocna, a w niedziele wielkanocne nie obchodzi się innych uroczystości.

dodano: 02.05.2020
czytaj calość

Litania Loretańska

img-20200426-wa0002.jpg

Maj i czerwiec są miesiącami związanymi z odmawianiem litanii. Każdego majowego dnia śpiewamy litanię loretańską, a w czerwcowe wieczory rozważamy przymioty Jezusowego Serca.

Litania jako forma modlitewna znana była już w starożytnej literaturze mezopotamskiej i ugaryckiej. Jej struktura była najczęściej chóralna, stosowana w dużych zgromadzeniach.

Ślady formy litanijnej mamy w Starym Testamencie – choćby w Psalmie 136, który opowiada o łasce Bożej, której doświadczył naród wybrany w swych dziejach. Każde wezwanie przeplatane jest refrenem: bo Jego łaska na wieki.

dodano: 01.05.2020
czytaj calość

Chwalcie łąki umajone...

img-20200427-wa0007.jpg

W polskiej tradycji ludowej maj jest miesiącem maryjnym. Śpiewając w naszych kościołach i przy kapliczkach Litanię loretańską, przypominamy sobie, że Maryja jest naszą Matką, Królową, i Panią. W śpiewanych w tym miesiącu nieco częściej maryjnych pieśniach, dołączamy się do oddawania czci Maryi. A chwalą Ją łąki umajone, góry i doliny zielone, strumyki składają Jej hołd mruczeniem, a ptaszęta słodkim kwileniem.

dodano: 01.05.2020
czytaj calość

LIST OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA DO WSZYSTKICH WIERNYCH NA MAJ 2020 R.

d1958067164-copy.jpg

Zachęcamy do zapoznania się z Listem Ojca Świętego Franciszka, który skierował słowa do wszystkich wiernych na nadchodzący miesiąc poświęcony w szczególny sposób Maryi.

dodano: 26.04.2020
czytaj calość

Modlitwa na czas epidemii...

2-50x73-copy.jpg

Pod Twoją obronę uciekamy się,

święta Boża Rodzicielko…


W obecnej dramatycznej sytuacji, pełnej cierpienia i udręki, która ogarnia cały świat, wołamy do Ciebie, Matko Boga i nasza Matko, i uciekamy się pod Twoją obronę...

dodano: 26.04.2020
czytaj calość

Zachęcamy do słuchania Ewangelii wg św. Mateusza

kartki-religijne-biblia-swieta-2649-copy.jpg

Rozpoczął się Tydzień Biblijny, dlatego zachęcamy do pochylenia się nad Ewangelią wg św. Mateusza. Każdego dnia zapraszamy do odsłuchania kolejnych rozdziałów tejże Ewangelii i zanurzenia się w Słowie. 

Prośmy, by Pan Jezus otwierał nasze serca na Słowo i wlewał w nie pokój i radość.

dodano: 27.04.2020
czytaj calość

W III Niedzielę Wielkanocną- Niedzielę Biblijną, 26.kwietnia 2020 r., rozpoczął się IV Narodowy Tydzień Biblijny

chrystus-copy.jpg

„Pismo Święte jest jak orzeźwiająca woda i jak pożywienie, którym karmi się człowiek wierzący”.

 św. Jan Paweł II


Inauguracji Tygodnia Biblijnego w Niedzielę Biblijną – 26 kwietnia br. towarzyszy IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które nawiązuje do przeżywanej niedawno 1050-tej rocznicy Chrztu Polski i proklamacji Ewangelii, która stała się kamieniem węgielnym polskiego narodu i państwa oraz polskiej kultury.

Do wspólnotowej lektury na czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego pod hasłem "Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia", została wybrana Ewangelia według św. Mateusza...

dodano: 26.04.2020
czytaj calość

Przygotowania sióstr do Spotkania ze Zmartwychwstałym poprzez liturgię i wystrój domowych kaplic

img-20200414-wa0011.jpg

Tegoroczne Święta Wielkiej Nocy i Triduum Paschalne były zupełnie inne niż te, do których już się przez lata mogliśmy się przyzwyczaić. A ponieważ inne -  to niesamowite. Nie wszyscy mogli uczestniczyć w liturgii w kościołach, spokojnie pomodlić się w Ciemnicy czy przy Grobie Pańskim. W tym roku każdy, w zaciszu swojego domu lub przed telewizorem mógł spotkać się z Panem Jezusem. I w domach sióstr było podobnie. Oto krótka relacja z przeżywania Triduum Paschalnego i czasu modlitwy przed figurą Zmartwychwstałego Pana w domowych kaplicach.

dodano: 15.04.2020
czytaj calość

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

fcc671aa-c5bb-47f8-87b3-0a9c867c0c25.file-copy.jpg

Wesoły nam dzien dziś nastał,

Chrystus bowiem zmartwychpowstał!

Radujcie się więc i z ufnością patrzcie w przyszłość!


Na tegoroczne Święta Wielkiej Nocy życzymy, by moc Zmartwychstałego Pana opromieniała życie radością, niech Ten, który prawdziwie umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia rodzi w nas nową nadzieję i radość przynosząc dar pokoju naszym niespokojnym czasom. Niech Pan Jezus przypomina każdemu z nas, że po trudach i cierpieniach przychodzi Poranek Wielkanocny, w któym nie ma smutku i strachu, ale nadzieja i miłość!

Radosnego Alleluja!

życzą Siostry Służebniczki 

 

dodano: 11.04.2020

Orędzie Wielkanocne Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego

Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie!

Chrystus zmartwychwstał!

1. „Chrystus powstawszy z martwych, już więcej nie umiera, śmierć nad Nim nie ma już władzy”. Jego zmartwychwstanie jest najważniejszą prawdą chrześcijańskiej wiary, ponieważ to właśnie dzięki zmartwychwstaniu Chrystus objawił się nam jako Ten, który – siłą miłości – przezwyciężył śmierć.

On też ukazał nam nowy, nieznany przedtem wymiar życia. Chrystus pozostał bowiem istotą cielesną, ale wszedł w inny, nowy, nieznany nam dotąd wymiar życia. Ewangeliści podkreślają, że pojawił się On w tym samym ciele, ale nie w takim samym. W miejsce „ciała ziemskiego” pojawiło się „ciało niebiańskie”. W miejsce soma psychikon, czyli „ciała zmysłowego”, pojawiło się soma pneumatikon, czyli „ciało duchowe”. Ten nowy wymiar egzystencji Zmartwychwstałego Święty Paweł nazywa „kosmicznym” ciałem Chrystusa.

dodano: 11.04.2020
czytaj calość

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: