Aktualności

"Kiedy ciało słab­nie, sil­niej czu­je się duszę."

zmniejsozneimg_5082-copy.jpgMsza święta wraz z sakramentem namaszczenia chorych była głównym punktem uroczystych obchodów XXV Światowego Dnia Chorego w kaplicy DPS Sióstr Służebniczek w Łodzi, którym przewodniczył ks. bp Marek Marczak. Po zakończeniu liturgii, ks. bp wraz z kapelanem ks. Juliuszem Lasoniem udał się do sal chorych, aby udzielić błogosławieństwa Bożego tym, którzy nie mogli przyjść do kaplicy. Następnie pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej zaprezentowali przygotowane przez siebie przedstawienie.

GALERIA

dodano: 13.02.2017

" Jesteście światłością świata"

dsc_0095-copy_1.jpg

Święto Ofiarowania Pańskiego to dzień, w którym w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W Katedrze Łódzkiej na tę uroczystość licznie przybyli zakonnicy, księża i siostry zakonne. Była wspólna modlitwa oraz Msza Święta z obrzędem odnowienia ślubów zakonnych, której przewodniczył ks. bp Ireneusz Pękalski. Oprawę muzyczną Eucharystii prowadziły w tym roku siostry służebniczki pod kierownictwem ks. Grzegorza Kopytowskiego- dyrektora Studium Muzycznego w Łodzi.

dodano: 08.02.2017
czytaj calość

Dziękuję, że dane mi było głosić zwycięską Ewangelię Jezusa Chrystusa

dsc_0365-copy_3.jpg

Powyższe słowa skierował do licznie zebranych wiernych w katedrze łódzkiej abp Marek Jędraszewski, podczas Mszy św. pożegnalnej, 21 stycznia. W homilii arcybiskup nawiązał do czytań i ukazał dzieło przywracania prawdy w ojczyźnie i archidiecezji. Przywołał historię Łodzi męczeńskiej, obozów na Przemysłowej i Radogoszczu,  żołnierzy wyklętych i  braci kapłanów- męczenników. 

dodano: 22.01.2017
czytaj calość

Jezus jest pośród nas

dsc_0309-copy_2.jpg

Trwający okres Bożego Narodzenia w przedszkolach to czas wystawiania jasełek. W Publicznym Przedszkolu Sióstr Służebniczek w Łodzi przy ul. Sienkiewicza 60 pierwsze jasełkowe występy miały miejsce przed świętami. W styczniu zaproszenia zostały skierowane do kochanych babć i dziadków. Dla nich, dnia 12 i 13 stycznia wnuczęta przedstawiły historię Bożego Narodzenia. 

dodano: 18.01.2017
czytaj calość

Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły!

dsc_0376-copy_1.jpg

W Strykowie i Łodzi w domu prowincjalnym odbyły się coroczne spotkania opłatkowe Rodzin bł. Edmunda Bojanowskiego. Rozpoczęły się w kaplicy medytacją pierwszosobotnią i odmówieniem jednej tajemnicy różańca. Następnie, w sali, po odczytaniu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wszyscy złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem. Po wyśpiewaniu kilku kolęd był czas na wrażenia z przeżytych świąt. 

dodano: 16.01.2017
czytaj calość

Prawidłowa komunikacja kluczem do relacji

dsc_0185-copy_1.jpg

7-8 stycznia odbyły się dni skupienia dla sióstr przełożonych prowincji łódzkiej. Miały one nieco inny charakter niż zwykle. Poprzez wykład, ćwiczenia i pracę w grupach siostry doskonaliły swoje umiejętności w komunikacji. Dni skupienia poprowadziła s. Alodia Witas – wikaria generalna sióstr służebniczek śląskich, specjalizująca się w dziedzinie komunikacji interpersonalnej. S. Alodia podzieliła się z siostrami swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem, mówiła o uczuciach oraz konieczności i roli dialogu w życiu zakonnym.           GALERIA 

dodano: 22.01.2017

Orszak Trzech Króli

zmnioejsozneimg_9526-1-copy.jpg

6 stycznia w Łodzi, po raz kolejny wyruszył Orszak Trzech Króli. Pod przewodnictwem Trzech Króli przeszedł od Placu Wolności, ulicą Piotrkowską do katedry. Uczestnicy śpiewając wspólnie kolędy szli za światłem gwiazdy betlejemskiej, by oddać pokłon Nowonarodzonemu. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników papierowe korony, rycerskie hełmy, miecze oraz śpiewniki z kolędami. Siostry Służebniczki wcieliły się w postaci aniołów.

dodano: 09.01.2017
czytaj calość

Aby nasza radość była pełna

dsc03243-copy.jpg

"Kiedy radość jest pełna? Św. Jan Ewangelista wyjaśnia to w pierwszym swoim liście; aby radość była pełna trzeba mieć łączność z Ojcem i z Jego Synem – Jezusem Chrystusem oraz z braćmi. Do tej pełni radości z przyjścia Chrystusa przygotowywaliśmy się przez uczestnictwo w rekolekcjach adwentowych uznając przed Bogiem naszą grzeszność i prosząc o Jego Miłosierdzie w Sakramencie Pojednania, jednocześnie przebaczając urazy naszym bliźnim."

dodano: 09.01.2017
czytaj calość

Wspieramy szpital w Katondwe

dsc_0468-copy.jpg

Światowy Dzień Misyjny Dzieci to patronalne święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Przypada on 6 stycznia w Uroczystość Trzech Króli. Jak co roku s. Anna Mądraszewska posługująca przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi, zorganizowała akcję wspierającą dzieło misyjne Kościoła. Tegoroczna zbiórka przeznaczona była na szpital w Katondwe. 

dodano: 09.01.2017
czytaj calość

"Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba"

20161221_150608-copy.jpg

21 grudnia w świetlicy środowiskowej, działającej przy parafii Świętego Krzyża w Gdańsku odbyła się wigilia zorganizowana przez s. Teresę Olender . Wśród zaproszonych gości oprócz rodziców dzieci i wolontariuszy byli min. ks. proboszcz Tadeusz Domeracki SJ, ks. Marek Stelmaszczuk SJ oraz Anna Dunajska i Magdalena Kaczorowska reprezentujące Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

dodano: 29.12.2016
czytaj calość

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu:

87124030281111001042328370