Aktualności

Modlitwa o powołania i za powołanych

W środę 10.10.2018r. w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego "Piątka" w Łodzi

miała miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o powołania i za powołanych z powołanymi. Uczestniczyły w niej m.in. nasze siostry.

Zapraszamy wszystkich powołanych i rozeznających do wspólnej modlitwy w każdą trzecią środę miesiąca o godz. 20:00 do D.A. "Piątka".

więcej informacji: https://archidiecezja.lodz.pl/2018/10/modlitwa-o-powolania-i-za-powolanych-z-powolanymi/

dodano: 13.10.2018
czytaj calość

Wizyta o. Konstantego Morozowa OFMCap w Łodzi

ks-jan-lewinski.jpg

W piątek 6 października 2018r. przyjechał

do domu prowincjalnego w Łodzi o. Konstanty Morozow OFMCap.

Proboszcz parafii Matki Bożej Anielskiej w Winnicy na Ukrainie.

Przyjechał oddać cześć legendarnemu proboszczowi Winnicy

- ks. Janowi Lewińskiemu

(ur.1871 w Kamieńcu Podolskim, zm. 1951 w Łodzi) - pochowanemu na Cmentarzu Doły.

Ks. Jan w 1920 roku osobiście spotkał się z Józefem Piłsudskim. Był świadkiem rabunku przez władzę radziecką wszystkich kosztowności kościelnych oraz represji wobec ludności polskiej. W 1930 roku został aresztowany i skazany na rozstrzelanie. Od śmierci uratowała go wymiana jego i towarzyszy na radzieckich szpiegów dokonana między władzami Polski i władzą radziecką.

Od 1945 r. był kapelanem Cmentarza Doły w Łodzi.

dodano: 08.10.2018

100 lat pobytu Sióstr w Kłodnicy

42270034_1702921953168500_827726015680741376_o.jpg

Jubileusz przepełniony dziękczynieniem za 100 lat pobytu Sióstr Służebniczek NMP NP w Kłodnicy odbył się 22 września br.

Uczestniczyły w nim licznie zgromadzone siostry na czele z Matką Generalną oraz lokalna społeczność Kłodnicy.

Mszy Świętej przewodniczył abp Stanisław Budzik.

Eucharystię poprzedziła inscenizacja słowno-muzyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży tamtejszej szkoły.

dodano: 24.09.2018
czytaj calość

III Kongres Młodych Konsekrowanych

logo-copy.png

III Kongres Młodych Konsekrowanych

WOLNI W DUCHU ŚWIĘTYM

Kraków - Łagiewniki 13-16 września 2018

 

Kongres za nami – czas pełen Ducha. On nieustannie sprawia, aby nasze serca mogły się stawać wolne, a przez to gotowe na przyjęcie Boga do naszego życia.

On nieustannie towarzyszył nam na modlitwie, w czasie spotkań w grupach czy konferencjach (ks. Krzysztofa Wonsa, o. Stanisława Jarosza, s. Anny Bałchan). Otwierał nas, byśmy mogły czerpać obficie ze stołu Bożego Słowa i Ciała. Prowadził nas przez piękne spotkania z siostrami i braćmi. Uzdalniał nasze serca do uwielbienia Boga podczas koncertu „NiemaGOtu”.

Był obecny, abyśmy mogły w pełni przeżyć wydarzenia tu i teraz, a przez to abyśmy wracały przemienione i umocnione do naszych wspólnot. Bo właśnie tam przygotował On dla nas to, co najlepsze.

s. Urszula

dodano: 19.09.2018
czytaj calość

Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej

maryja.jpg

Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia

w Górce Duchownej

miał miejsce od 25 sierpnia do 3 września 2018.


Wzięła w nim czynny udział s. Zofia Labuda. Posługiwała oprowadzając pielgrzymów w miejscu, gdzie przeżył swoje ostatnie 15 miesięcy życia bł. Edmund Bojanowski.

W czasie trwających uroczystości gromadzili się liczni wierni zanoszac gorące dziękczynienia i prośby w różnych intencjach przez przyczynę Matki Bozej Pocieszenia.


Więcej informacji na stronie parafii

dodano: 15.10.2018

Spotkanie u progu wakacji

dsc_0029-copy_5.jpg

W ostatnią niedzielę roku szkolnego (17.06) odbyło się integracyjne spotkanie członków Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego z Łodzi i Strykowa. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w Sanktuarium Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Starych Skoszewach ( archidiecezja łódzka). W czasie Mszy św. ks. Andrzej Warszewik proboszcz  parafii przybliżył kult obrazu Matki Bożej oraz przedstawił historię parafii. Członkowie czynnie włączyli się w liturgię, a na zakończenie przedstawili życiorys bł. Edmunda i rozdali foldery Stowarzyszenia. Po mszy św. wszyscy udali się do domu sióstr służebniczek w Nowosolnej, gdzie w radosnej i  rodzinnej atmosferze przebiegała dalsza część spotkania.


GALERIA

dodano: 23.06.2018

Dziękujemy za niepodległość

dsc_0626-copy_1.jpg

Podziękowanie za odzyskaną w 1918 roku niepodległość było głównym motywem obchodzonego 3 czerwca w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie XI Święta Dziękczynienia. Przebiegało ono pod hasłem Dziękujemy za niepodległość. W uroczystościach wzięli udział najwyższe władze państwa – członkowie parlamentu i rządu z Prezydentem RP na czele. Siostry służebniczki aktywnie wzięły udział w uroczystościach dziękczynnych niosąc relikwie bł. E. Bojanowskiego i prowadząc jedno ze stoisk w Miasteczku dla Dzieci.

 

dodano: 09.06.2018
czytaj calość

"Nie o zemstę ale o pamięć wołają ofiary"

dsc_0261-copy_1.jpg

74. rocznica męczeńskiej śmierci s. Longiny Trudzińskiej i 7 chłopców męczenników była okazją do upamiętnienia bohaterskiego czynu tej młodziutkiej służebniczki i dzielnych chłopców. 16 maja w kościele św. Cyryla i Metodego w Sahryniu została odprawiona Msza św., na której obecni byli przedstawiciele oświaty, władze gminy, społeczność szkolna, mieszkańcy wsi oraz liczna rzesza sióstr służebniczek z Matką Generalną Beata Chwistek na czele.

dodano: 24.05.2018
czytaj calość

Rekolekcje Ewangelizacyjne Domowego Kościoła

dsc_0432-copy_3.jpg

W dniach  27.04- 1.05 w  Domu Rekolekcyjnym Księży Orionistów w Zduńskiej Woli, 18 rodzin Domowego Kościoła przeżywało Rekolekcje Ewangelizacyjne. "Potrzebny nam jest taki czas, w którym zdystansujemy się od wszystkich wpływów środowiska i oddamy swoje życie w ręce Boga, gdyż On ma dla nas wspaniały plan". W diakonii wychowawczej, z pomocą młodzieży, posługiwała s. Małgorzata Ochęduszko. 


dodano: 13.05.2018
czytaj calość

„Po drugiej stronie lustra...”

dsc_0335-copy_6.jpg

ABC korespondencji, Jak pisać kronikę oraz  Po drugiej stronie lustra - czyli sztuka prezentacji – to cykl warsztatów, które w domu prowincjalnym w Łodzi przeprowadziła s. Krystyna Jasińska, na co dzień pracująca w sekretariacie kard. K. Nycza w Warszawie. Prelegentka mówiła o tym, że dobra prezentacja, niczym dobry spektakl teatralny, dociera do odbiorcy na czterech poziomach: przekaz, narracja, warsztat sceniczny oraz oprawa. Pokazała jak ubrać najważniejsze informacje w ciekawą historię, której ludzie będą słuchać i jak tę historię podać publiczności.

dodano: 12.05.2018
czytaj calość

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: