STRONA INTERNETOWA  DOMU REKOLEKCYJNO - WCZASOWEGO W NIECHORZU

kliknij → www

Zapraszamy osoby indywidualne i grupy na warsztaty, szkolenia,

rekolekcje, dni skupienia, wypoczynek.

Aktualności

Patron naszych czasów

dsc_0002-copy_2.jpg

 

„Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego” w Liskowie uczciła swego Patrona w dniu Jego urodzin 14.11.2016 r. uczestnictwem we Mszy świętej  prosząc Boga  o rychłą kanonizację.  Przez wstawiennictwo bł. Edmunda prosiła o rozwój duchowy członków Stowarzyszenia.

 

dodano: 16.11.2016
czytaj calość

Duch patriotyzmu wciąż żywy

dsc_0012-copy_2.jpg

W niedzielę 13 listopada Przedszkole Sióstr Służebniczek im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Łodzi obchodziło Święto Niepodległości oraz wspomnienie swojego patrona bł. Edmunda Bojanowskiego. Uroczystość rozpoczęła się Eucharystią, w czasie której wszyscy zebrani dziękowali Bogu za Wolność i Niepodległość Ojczyzny oraz za dar bł. Edmunda Bojanowskiego. 

dodano: 17.11.2016
czytaj calość

25- lecie Przedszkola w Liskowie

dsc_0205-copy_1.jpg


"Jak co roku, 11 listopada, msza św. za ojczyznę w parafii Wszystkich Świętych w Liskowie animowana była przez przedszkolaków. Jednakże w tym roku oprawa była szczególna z racji 25- lecia istnienia przedszkola prowadzonego przez Siostry Służebniczki." 

dodano: 18.11.2016
czytaj calość

Recepta na weekend

dsc03892-copy.jpg

Pierwsze dwa weekendy listopada,  Szczecińskiej Placówce Wsparcia dziennego upłynęły pod  znakiem wspólnej zabawy i integracji. Od 4 do 6 listopada niezapomniane chwile w domu rekolekcyjno - wypoczynkowym w Niechorzu spędzali wychowankowie wraz ze swoimi mamami, a  od 11 do 13 wolontariusze. S. Izabela Jasińska – kierownik placówki dołożyła wszelkich starań, aby oba wyjazdy integracyjne na zawsze zostały w sercach uczestników. Przez swoją radosną posługę drugiemu człowiekowi po raz kolejny otrzymała tytuł kierownika z pasją i siostrą o wielkim sercu.

                 GALERIA

dodano: 17.11.2016

Jubileusze zakonne

dom_1263a-copy.jpg

 „Wielbi dusza moja Pana” wyśpiewywały nasze serca podczas uroczystości jubileuszowych sióstr odnawiających swoją profesję zakonną. Jubileusz zakonny to czas szczególnych łask, to nie tylko święto danej siostry, ale to święto całego Zgromadzenia, Prowincji czy domu, w którym siostra posługuje. To czas spojrzenia wstecz i dziękczynienia Bogu za pięknie przeżyte lata  i uczynione dobro. To czas powrotu do Jezusa, do tych chwil, kiedy odkrywa się tajemnicę własnego życia i powołania.

dodano: 15.11.2016
czytaj calość

„Odebrano wam życie, dziś dajemy wam tylko pamięć”

2a-copy.jpg

3 listopada,  po raz kolejny uczczono pamięć pomordowanych dzieci z łódzkiego Obozu przy ul. Przemysłowej.   Msza św. została odprawiona w kościele ojców  Bernardynów w Łodzi.  W uroczystości, której przewodniczył abp Marek Jędraszewski uczestniczyły dzieci z łódzkich szkół wraz z nauczycielami, pocztami sztandarowymi, alumni Wyższego Seminarium Duchownego ze swoimi  przełożonymi, przedstawiciele władz miasta, województwa, kuratorium oświaty i służb mundurowych oraz  siostry służebniczki. 

dodano: 05.11.2016
czytaj calość

Śladami Świętych

nocswietych-copy.jpg

 

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych 31 października, młodzi ludzie wypełnili  po brzegi katedrę łódzką by wspólnie wielbić Boga za jego świętych. „Śladami Świętych” - pod takim hasłem odbyła się szósta Noc Świętych w której jak co roku licznie uczestniczyły siostry służebniczki.

dodano: 03.11.2016
czytaj calość

Skupienie misyjne

dsc_0363-copy_2.jpg

„Idźcie i głoście” - hasło programu duszpasterskiego na rok 2016-2017, było myślą  przewodnią skupienia misyjnego dla sióstr formacji permanentnej prowadzonego przez przedstawicieli Papieskich Dzieł Misyjnych. Spotkanie odbyło się  w domu prowincjalnym  22-23 października.  

dodano: 29.10.2016
czytaj calość

Moc pokuty i modlitwy

dsc_0407-copy.jpg

W sobotę 15 października, na Jasnej Górze, ponad 100 tysięcy wiernych zgromadziło się na Wielkiej Pokucie- całodniowej modlitwie przebłagalnej za grzechy narodowe. Organizatorem czuwania była Fundacja Solo Dios Basta, a nad całością czuwał salezjanin ks. Dominik Chmielewski. W Wielką Pokutę włączyły się siostry służebniczki prowincji łódzkiej   na czele z Matką Iwoną Zamorską. Pozostałe siostry w swoich wspólnotach, łączyły się poprzez modlitwę i wybrane przez siebie formy pokuty. 

dodano: 17.10.2016
czytaj calość

"Miłosierni miłosierdzia dostąpią"

dsc_0137-copy.jpg

To hasło pierwszych rekolekcji Stowarzyszenia Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego, które odbyły się w dniach 7- 9 października w domu prowincjalnym Sióstr Służebniczek w Krakowie. W rekolekcjach uczestniczyło ok. 40 osób z grup łódzkich i krakowskich wraz z opiekunkami: s. Małgorzatą Ochęduszko, s. Elżbietą Baran, s. Katarzyną Trębacz, s. Danutą Grzesiak oraz s. Stanisławą Kasperczyk. Inicjatorką i organizatorką rekolekcji była s. Elżbieta Baran.

dodano: 15.10.2016
czytaj calość

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu:

87124030281111001042328370