Aktualności

Rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością św. Józefa

cimg1962bimp-1.jpg

Jak każdego roku, 10. marca do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przybyły Siostry Służebniczki z Prowincji Łódzkiej, by uroczyście rozpocząć Nowennę przed Uroczystością swojego Patrona. Przed Cudowny Obraz zostały zaniesione prośby i modlitwy w intencji Kościoła, Zgromadzenia, Prowincji, całego kraju i tych, którzy przez przyczynę św. Józefa proszą o łaski dla siebie i najbliższych. 

dodano: 11.03.2021
czytaj calość

Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post

reuters1302549_articolo-copy.jpg

„Oto idziemy do Jerozolimy…” (Mt 20, 18)
Wielki Post: czas na odnowę wiary, nadziei i miłości


Drodzy bracia i siostry,

zapowiadając uczniom swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie, aby wypełnić wolę Ojca, Jezus ukazuje im głęboki sens swojej misji i wzywa ich do zjednoczenia się z nią dla zbawienia świata.

Podążając wielkopostną drogą, która prowadzi nas do uroczystości wielkanocnych, pamiętajmy o Tym, który „uniżył samego siebie, czyniąc się posłusznym aż do śmierci i to śmierci krzyżowej” (Flp 2, 8). W tym czasie nawrócenia odnówmy naszą wiarę, zaczerpnijmy „żywej wody nadziei” i przyjmijmy z otwartym sercem miłość Boga, która przemienia nas w braci i siostry w Chrystusie. W Noc Paschalną odnowimy przyrzeczenia naszego Chrztu, aby odrodzić się jako nowi mężczyźni i nowe kobiety, dzięki działaniu Ducha Świętego. Jednak sama wielkopostna wędrówka, podobnie jak cała chrześcijańska droga, jest już w całości oświetlona światłem Zmartwychwstania, które ożywia uczucia, postawy i wybory tych, którzy chcą naśladować Chrystusa.

dodano: 17.02.2021
czytaj calość

Środa Popielcowa

sroda-pop.jpg

Środą Popielcową, która w tym roku przypada na 17. lutego, rozpoczniemy Wielki Post, który dla każdego chrześcijanina jest czasem przemiany i odnowy. To czas, by wziąć nowy oddech; ma on nas przygotować, poprzez ciernistą Drogę Krzyżową, do Misterium Zmartwychwstania. Dla nas – chrześcijan – jest to najważniejsze święto. Aby przygotować się na Zmartwychwstanie, trzeba  zacząć od swojego wnętrza, od swojego „JA”.

dodano: 16.02.2021
czytaj calość

Niedziela Słowa Bożego

cropped-cropped-sc582owo-c5bcycia3-copy.jpg

 3. niedzielę zwykłą, 24. stycznia 2021 r., decyzją papieża Franciszka obchodzić będziemy w Kościele jako Niedzielę Słowa Bożego. Na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia została przekazana prośba, aby jedna niedziela w ciągu roku była poświęcona Słowu Bożemu.

dodano: 23.01.2021
czytaj calość

Jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola na Sienkiewicza 60 w Łodzi

dsc02118.jpg

„ŚPIEWAJ I TAŃCZ ZIEMIO CAŁA DLA JEZUSA”

Trwając w radości Bożego Narodzenia, dzieci z przedszkola Sióstr Służebniczek w Łodzi przy ul. Sienkiewicza 60, wystawiły tradycyjne Jasełka. 

dodano: 20.01.2021
czytaj calość

Orszak Trzech Króli w Łodzi

dsc01968.jpg

Odkąd ulicami Łodzi, w Uroczystość Objawienia Pańskiego - 6. stycznia, wyruszał korowód Trzech Króli, nie brakowało w nim dzieci z Przedszkola Publicznego Sióstr Służebniczek w Łodzi z Sienkiewicza 60.

dodano: 09.01.2021
czytaj calość

LIST APOSTOLSKI PATRIS CORDE

img-20210103-wa0005.jpg

Zachęcamy do zapoznania się z Listem Apostolskim  Ojca Świętego Franciszka z okazji 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła Powszechnego

dodano: 25.12.2020
czytaj calość

Jasełka w wykonaniu młodzieży z Lublina

img-20201221-wa0019.jpg

Czas pandemii sprawił, że wszystko wygląda zupełnie inaczej. Ciężko dziś doszukać się radosnych szkolnych przedstawień bożonarodzeniowych, zwanych Jasełkami. Chcąc zachować długoletnią tradycję, pomimo iż szkoły pozostają zamknięte, kilka rodzin zaangażowanych w życie parafii archikatedralnej, podjęło się nielada wyzwania. Czasu było niewiele, pomysł pojawił się późno... Ale pod czujnym okiem ks. Łukasza i s. Eweliny powstały Jasełka. Zachęcamy do obejrzenia...

dodano: 22.12.2020
czytaj calość

Święty Mikołaj w Szczecinie

img-20201211-wa0005.jpg

6. grudnia,w Szczecinie, po Mszy świętej dzieci spotkały się na Jasnych Błoniach ze św. Mikołajem. Dzieciom towarzyszyła grupa harcerzy wraz z wolontariuszami.

dodano: 13.12.2020
czytaj calość

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: