‹‹ Powrót

Co, gdzie, kiedy?

Piesza Pielgrzymka Łódzka tuż, tuż...

Więcej informacji na http://pielgrzymka.lodz.pl/

Piesza Pielgrzymka Lubelska już niebawem wyrusza...

Więcej informacji na http://pielgrzymka.lublin.pl/


Zapraszamy na skupienie dla młodzieży!

Spotykamy się 28-29 marca 2020 r.

w TULIGŁOWACH!

Przed nami VI Ogólnopolskie Forum Młodych! Tym razem spotakmy się w Łańcucie. 

Zapraszamy młodzież od 7. klasy Szkoły Podstawowej, do wspólnego poznawania bliżej Pana Boga, do odkrywania piękna relacji z rówieśnikami i samym sobą w klimacie radości i wdzięczności. 

Przed mani czas umacniania wiary i dzielenia się nią! W programie na ten rok między innymi wspaniałymi wydarzeniami:

  • Eucharystia;
  • tańce;
  • świadectwa;
  • wieczory uwielbienia;
  • koncert;
  • zwiedzanie.

Zgłoszenie do udziału w OFM odbywa się drogą mailową do dnia 20. kwietnia 2020 r., poprzez przesłanie wypełnionego Formularza zgłoszenia na adres: ofm.sluzebniczki@gmail.com oraz wpłacenia zaliczki, która w przypadku rezygnacji nie podlega zwrotowi. Wyjątek stanowi styuacja, gdy osoba zainteresowana otrzyma odpowiedź odmowną zawierającą przyczynę odmowy.

CZEKAMY!!!

W dniach 17. lipca - 17. sierpnia w Placówce Wsparcia Dziennego Święta Rodzina Caritas w Szczecinie zorganizowane były mini kolonie dla 35. podopiecznych pod hasłem "Na ścieżkach wartości". Program został ułozony przez s. Izabelę Jasińską, towarzyszyli jej wychowawcy i wolontariusze. Mini kolonie rozpoczęły się spowiedzią i Mszą świętą z czynnym udziałem dzieci. Wszyscy udali się także na lody do kawiarnii Między wierszami. W kolejnych dniach różnego rodzaju wyjścia i atrakcje przeplatane były zajęciami rozwijającymi, m. in. zajęciami plastycznymi, czy wyjściem do kina, wycieczkami autokarowymi. Uczestnicy mieli możliwość zapoznać się z historią Jeziora Szmaragdowego, a także zwiedzić Wrzosowo oraz Smętowice. 11. sierpnia zorganizowany był wyjazd do ogrodu dendrologicznego w Przelewicach, podczas którego uczestnikom towarzyszyły Siostry Służebniczki. Dla dzieci był to czas, któy pozwolił im choć na chwilę wrócić do normalności po długim czasie braku zajęć szkolnych.  Wspólne wyjścia i warsztaty takżeumocniły  więzi między członkami świetlicy. Był to czas pełen radości i nauki zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów.

s. Izabela Jasińska

W dniach 22.-23.-02.2020 r., 22 młode osoby wzięły udział w kolejnym spotkaniu tym razem w Częstochowie. Młodzi przyjechali z Lublina, Liskowa, Szczecina, Berlina i Łodzi. Skupienie poprowadził ks. Łukasz Trzciński z Archidiecezji Lubelskiej. Myślą przewodnią było "SPOTKANIE: z Bogiem i bliźnim". Czas wypełniony był obficie: wspólna jutrznia, Eucharystia, Adoracja, Apel Jasnogórski, nie zabrakło też ochoty na spotkanie z najmłodszymi w placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej prowadzonej przez Siostry Służebniczki.

W dniach 20.-23.01.2020 r, dzieci i młodzież z parafii Archikatedry Lubelskiej wzięła udział w wyjeździe formacyjnym do Zakopanego. Opiekę sprawowali ks. Łukasz Trzciński, s. Ewelina Górska oraz grono rodziców. Fundusz na wyjazd został uzbierany podczas kiermaszu własnosnoręcznie przygotowanych pierników i szopek bożonarodzeniowych. 

W dniach 17.-18. stycznia 2020 r. odbyło się kolejne skupienie dla młodzieży, które poprowadził ks. Łukasz Trzciński, kapłan z Archikatedry Lubelskiej. Tym razem młodzież z Lublina, Liskowa, Łodzi i Strykowa spotaskała się w Domu Prowincjalnym w Łodzi. "Ogarnij się" - był to temat spotkania, który zachęcił zebranych do stanięcia w prawdzie i przyjrzeniu się, chociaż na chwilę, własnemu życiu i próba jego uporządkowania, naprowadzenia na właściwe tory. W zatrzymaniu nad sobą bardzo pomocna była Adoracja Najświętszego Sakramentu i rozmowy z siostrami. Po "ciężkiej pracy przyglądaniu się sobie" młodzież wyruszyła zwiedzać ważne miejsca w Łodzi. Na zakończenie skupienia wszyscy udali się do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kosynoerów Gdyńskich, by wspólnie z pensjonaeiuszami kolędować.  

W dniach 9-10 listopada w Warszawie odbyło się skupienie dla młodzieży. Tematem kolejnego spotaknia z Panem Jezusem i siostrami było ROZEZNANIE. Skupienie rozpoczęło się wieczorem uwielbienia, które miało miejsce w Parafii na Żoliborzu. Czas modlitwy i przedstawiania Panu Jezusowi intencji ukrytych głęboko w sercu zakończone było indywidualnym błogosławieństwem.  W sobotę dzień zaczął się od rozważania Słowa Bożego, rozeznawania, czego chce od nas Pan. Potem czas zwiedzania muzeum ks. Jerzego Popiełuszki, modlitwa przy grobie ks. Jerzego.Czas na spacer po Starym Mieście. Młodzież odwiedziła także dzieci w Domu Dziecka prowadzonem przez siostry w Chotomowie, (w ramach projektu i potrzeb młodych): Młodzi Dzieciom. W spotkaniu wzięło udział 13 młodych osób z Lubelszczyzny, Aleksandrowa i  Łodzi.

29 września 2019 r. odbyło się pierwsze w tym roku skupienie dla młodzieży. Wszyscy chętni zostali zaproszenie przez siostry do Tuligłów, gdzie znajduje się placówka Sióstr Służebniczek.  Zebrało się 35 młodych osób, aby wspólnie  rozważać piękno, które ukryte jest w duszy człowieka  i rozmawiać o talentach, jakimi Pan Bóg każdego obdarza. Nie zostało pominięte również piękno zewnętrzne i piękno otaczającego  świata. Po adoracji Najświętszego Sakramentu  oraz  wspólnotowej agapie, uczestnicy spotkania  mieli okazję podzielić się radością z dziećmi mieszkającymi  w Domu Dziecka prowadzonym przez Siostry Służebniczki w Tuligłowach.  Korzystając z tego, że w pobliżu znajdują się piękne miasta, młodzież odwiedziła Zamość i Lublin. Spotkanie pod hasłem PIĘKNO było pierwszym z tegorocznych spotkań w duchu bł. Edmunda Bojanowskiego z cyklu PROSTOTA. 

 

 "Spotkania z siostrami to czas, w którym możemy w czystej postaci doświadczyć tego, co znaczy wspólnota. Na skupieniach wszystko jest wspólne: posiłki, zabawy, radości, śmiechy i najważniejsze- wspólny cel. Aby wśród wspaniale spędzonych chwil znaleźć czas na modlitwę i przylgnąć do kogoś kto kocha nas najbardziej- Pana Boga." - Dominika

 

 "Uczestnictwo w spotkaniach organizowanych przez Siostry Służebniczki daje mi przede wszystkim wiele radości, takiej prawdziwej. To czas kiedy mogę oderwać się od codziennego biegu i skupić się na rozmowie z Bogiem i tylko to się liczy. Zawsze po spotkaniach czuję się naładowana bardzo pozytywną energią." - Aleksandra

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: