Dziękczynienie Służebniczek za bl. Edmunda Bojanowskiego w Częstochowie

« Przejdź do strony głównej

Centralne uroczystości dziękczynienia za osobę bł. Edmunda Bojanowskiego, Założyciela  Zgromadzeń Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny, zrzeszonych obecnie w Federację, odbyły się na Jasnej Górze, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 15 czerwca 2014 roku. Służebniczki z czterech Zgromadzeń Służebniczek: dębickich, starowiejskich, śląskich i wielkopolskich  przed tronem Jasnogórskiej Pani dziękowały za swego duchowego Ojca, z racji  200.setnej  rocznicy Jego  urodzin.

Na uroczystości pod szczyt jasnogórski przybyły siostry służebniczki z całej Polski, z członkami Stowarzyszenia Rodziny Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, przedstawicielami parafii i szkół pod wezwaniem bł. Ojca Założyciela. Nie zabrakło również tych,  którym służebniczki posługują  w prowadzonych dziełach. W dziękczynienie sióstr włączyli się przybyli księża biskupi i kapłani związani ze służebniczkami, którym przewodniczył ks. kardynał Stanisław Ryłko, główny celebrans i ks. abp. Wojciech Polak,  Prymas Polski.

Prowincja  Łódzka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej, starowiejskich na uroczystościach w Częstochowie reprezentowana była przez przełożoną prowincjalną s. Iwonę Zamorską, ze współsiostrami z prowincji. Pielgrzymki autokarowe razem z siostrami przybyły z : Aleksandrowa Łódzkiego, Chotomowa, Liskowa, Lublina,  Łodzi,  Strykowa, Szczecina, Tuligłów i Warszawy. Oprócz tego siostry z Kalisza, Łodzi i  samej Częstochowy dotarły indywidualnie pod szczyt jasnogórski.

Wspólnotowe dziękczynienie za dar bł. Edmunda Bojanowskiego, czytelnego świadka Boga, jak podkreślił ks. kardynał Stanisław Ryłko z Rzymu w homilii podczas Mszy Świętej, było umocnieniem wiary zebranych i okazją bliższego poznania i  wzajemnej integracji

Licznie przybyłe osoby świeckie, a wśród nich:  starsi, rodziny z małymi dziećmi i młodzież, stanowili na placu pod jasnogórskim szczytem, różnobarwny kobierzec, zjednoczony charyzmatem bł. Edmunda Bojanowskiego.

Galeria

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: