Oaza w Zduńskiej Woli - sierpień 2021 r.

« Przejdź do strony głównej

Podczas modlitwy zrodziło się we mnie pragnienie pojechania na rekolekcje oazowe: „Panie Jezu a może by tak do Zduńskiej Woli, jak przed kilku laty”. I za dwa dni telefon od p. Ewy z zaproszeniem na takie właśnie rekolekcje.

            Ruszam w drogę, w głowie wiele pomysłów, w bagażniku pełno zabawek, klocków, pomocy, gier a w sercu modlitwa zawierzenia. Docieram  na miejsce,   widzę wiele znajomych ewangelicznych twarzy prowadzących. W diakonii wychowawczej do pomocy: kleryk Krystian, Marysia  i Dominika- przyjechali pełni radości, otwarcia i zapału.  Duży gościnny dom, przestrzenna sala dla dzieci, plac zabaw, boisko  –  jednym słowem super warunki. Pierwszy dzień rozpoczyna Eucharystia, w czasie której ks. Marcin  zachęca,  by dostrzegać dzieła Boże w naszym życiu. Widzę  działanie Boże coraz wyraźniej  i wciąż dziękuję. Wieczór poznawczy- pierwsze doświadczenie otwartości, radości, okazja do wspólnych rozmów, nawiązania nowych relacji,  wyczuwa się radosną atmosferę.

Przez 4 dni rodzice realizują plan rekolekcyjny; mają  konferencje, przeżywają Namiot Spotkania, adorują Najświętszy Sakrament, słuchają świadectw. Poznają Miłość Boga, odkrywają swój grzech, by oddać go Miłosierdziu Bożemu,  okrywają rolę  Ducha Świętego, nieustannie Go wzywając. Na koniec uroczyści wyznają Jezusa jako Pana i Zbawiciela.  Dzieci realizują swój program: rano – po śniadaniu - krótka modlitwa; zabawy i gry w sali lub na placu zabaw, pogadanki religijne. Wszystkich łączy południowa Eucharystia; podczas kazania dzieci wychodzą na swoje słowo; starsze dzieci przygotowują scenkę ewangeliczną, prezentują postać  bł. Carlo Acutisa. Młodzież bierze udział w grze miejskiej,  podejmując różne zadania ewangelizacyjne. Dzieci młodsze wykonują symbole wyrażające wdzięczność, prośbę oraz uwielbienie Boga i zanoszą do ołtarza w czasie darów ofiarnych. Po południu cenny czas dla rodziny. Nadarza się wspaniała okazja,  przed wspomnieniem Maksymiliana Marii- Kolbego zwiedzamy muzeum  - miejsce jego urodzin.

Na zakończenie pogodny wieczór, są wspólne tańce i zabawy, młodzież prowadzi „Familiadę”, jest dużo radości i panuje Boży duch. Dobrze nam tu być, trudno się rozstać. W ostatnim dniu godzina świadectw przedłuża się dwukrotnie, wszyscy mogą doświadczyć i poznać co Bóg czyni w sercach uczestników. Jest to bardzo ubogacające doświadczenie, powodujące wzrost żywej wiary i rodzące dobre pragnienia: np. niedzielny katolik postanawia żyć Eucharystią i  Ewangelią na co dzień.

Patrzę na ubogacone rodziny, odnowione serca rekolektantów, roześmiane dzieci,  a  w sercu nucę sława piosenki „Jesteśmy piękni Twoim pięknem Panie”. Realne stają się słowa mojego założyciela Bł. Edmunda Bojanowskiego, który powiedział: „Życie ma piękne człowiek gdy jest otwarty na Boga”. Doświadczam żywego, pełnego otwartości i radości  Kościoła, który pragnie żyć Bogiem i jest gotowy głosić Jego Ewangelię. Taki Kościół jest piękny. Taki Kościół to nadzieja dla współczesnego, zagubionego świata.  Moje dobre doświadczenie tych rekolekcji: warto służyć dzieciom, dzielić się własnym doświadczeniem, pokonywać zmęczenie by dać siebie innym. Warto wspierać rodziny by były Bogiem silne.

 DZIEKI CI, Panie Jezu –wzbudzasz pragnienia i je spełniasz oraz  dajesz o wiele więcej niż proszę. Bądź Uwielbiony Panie.

s. Małgorzata Ochęduszko – służebniczka NMP NP  

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: