Po powrocie z Madrytu...

« Przejdź do strony głównej

Było to moje drugie (po Berlinie) Europejskie Spotkanie Młodych. Jechałam pełna radosnego oczekiwania. Miałam na to czas, droga była daleka… Ale wszystko to, czego mogłam doświadczyć na miejscu, było tego warte. Kiedy dojechałyśmy okazało się, że wraz z drugą siostrą, będziemy mieszkały u kolumbijskiej rodziny (małżeństwo z 3 córkami). Ich życzliwość i bezinteresowna gościnność były niezwykłe. Bariera językowa nie zgrała tu roli. Fakt, że przyjechałyśmy z Polski był natychmiastowym przywołaniem osoby św. Jana Pawła II, a niebieski kolor habitu – Matki Bożej. Patrząc na tę rodzinę, mogłyśmy uczyć się radosnej, pełnej życia pobożności oraz miłości w działaniu. Tej ostatniej doświadczyć mogłyśmy przez fakt, że nigdy nie byłyśmy głodne, a hojność gospodarzy była bez miary. Posmakowałyśmy hiszpańskiej kuchni, m.in. narodowej potrawy, czyli paelli (danie na bazie ryżu z owocami morza, mięsem i warzywami).

Kolejna rzecz, warta wspomnienia, to doświadczenie tamtejszej parafii. Dla mnie osobiście była to lekcja otwartości i pełni życia, które płynęło od księży i wiernych. Myślę, że nie jest to zależne jedynie od temperamentu Hiszpanów, lecz przede wszystkim od mojej gotowości na otwarcie serca na druga osobę oraz odwagi wyjścia poza schematy, które blokują myślenie i działanie, nie dając szans, by Duch Święty mógł zaistnieć ze swą mocą. Ważnym elementem ESM są spotkania w międzynarodowych grupach. Dla mnie było to utwierdzenie w tym, że myślimy i przeżywamy podobnie pomimo różnic języka czy kraju. A łączy na Jezus. Z Jego łaski spotkaliśmy się w tym właśnie czasie w Madrycie, aby wspólnie się modlić.

Po skończonym spotkaniu zaczął się nowy etap, jeszcze nieznany: mamy iść odważnie i nieść Jezusa do tych, którzy na Niego czekają. Czynić dobro wśród tych, do których jesteśmy posłani – czyli nieść pokój.

s.Urszula Wujkowska

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: