‹‹ Powrót

O Nas

 


Niechorze to jedna z najpiękniejszych polskich miejscowości wypoczynkowych. Położenie nad samym morzem, bogate tereny leśne idealne na rowerowe wycieczki oraz 45- metrowa latarnia morska określana mianem jednej z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu - to tylko niektóre atrakcje tej nadmorskiej miejscowości. W takim urokliwym miejscu 200 metrów od morza prowadzimy całoroczny Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy przygotowany  na przyjęcie 35 gości z zakwaterowaniem w pokojach jedno i dwu- osobowych z łazienkami. 


Zapraszamy Zgromadzenia Zakonne, Księży oraz Katechetów z całej Polski na doroczne rekolekcje, dni skupienia, szkolenia weekendowe, warsztaty itp.  Mile widziana młodzież oazowa, dzieci i młodzież z Ośrodków Misyjnych, wolontariusze Caritas, Domowy Kościół i inne grupy katolickie a także wszyscy, którzy chcą wyciszyć się i wypocząć. Jesteśmy otwarte na wszelkie formy współpracy. Zapewniamy domową atmosferę, możliwość kontemplacji i odpoczynku, korzystanie z bazy szkoleniowej i rekreacyjnej oraz całodzienne wyżywienie. Do dyspozycji gości jest kaplica, sala i plac zabaw dla dzieci, sala konferencyjna, osobna kuchnia. Serdecznie zapraszamy.

Pierwszą siedzibą domu prowincjalnego był dom zakonny przy ul. Sienkiewicza 60 w Łodzi, gdzie siostry służebniczki prowadziły przedszkole. Następnie dom  prowincjalny został przeniesiony na ul. Worcela 1 a.

Od 20 sierpnia 1975 rokudo chwili obecnej,  dom prowincjalny mieści się w Łodzi przy ul. Biegańskiego 10. Jest  siedzibą władz zarządu prowincji i miejscem skupień oraz spotkań formacyjnych.

Przy wspólnocie tego domu istnieje od roku 2006 Stowarzyszenie Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego i jest prowadzona świetlica środowiskowa w budynku przy ul. Biegańskiego  35.  

DOM  PROWINCJALNY

ul. Biegańskiego 10

91-473 Łódź

woj. łódzkie

tel./fax: /0-42/ 640-60-43

e-mail: bieganskiego@pro.onet.pl

https://www.facebook.com/siostry.sluzebniczki.lodz

przełożona prowincjalna: m. Iwona Zamorska 

CHOTOMÓW - ul. Piusa 69

zobacz Dom Dziecka

CZĘSTOCHOWA - ul. Św. Kazimierza 1

zobacz Dom Małych Dzieci

CZĘSTOCHOWA - ul. Św. Kazimierza 11 a

GDAŃSK - ul. Mickiewicza 24

KALISZ - pl. Św. Józefa 7/6

KŁODNICA k. Bełżyc  

KRASNYSTAW - ul. Piłsudskiego 5

LISKÓW - ul. Ks. Blizińskiego 50 a

zobacz przedszkola prowincji

zobacz Stowarzyszenie Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego w Liskowie

LUBLIN - ul. Królewska 10/10

zobacz Stowarzyszenie Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego w Lublinie

ŁÓDŹ - ul. Kosynierów Gd. 20

zobacz DPS

zobacz Bractwo Celestyńskie

ŁÓDŹ - ul. Ks. I. Skorupki 3

ŁÓDŹ –  Nowosolna, ul. Mirtowa 2

ŁÓDŹ - ul. Rzgowska 242

zobacz Katolickie Przedszkole Parafialne

zobacz Stowarzyszenie Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego w Łodzi, ul. Rzgowska 242

ŁÓDŹ - ul. Sienkiewicza 38

ŁÓDŹ - ul. Sienkiewicza 60

zobacz Publiczne Przedszkole

NIECHORZE - ul. Pocztowa 6

zobacz przedszkola prowincji

STRYKÓW k. Łodzi  - ul. Warszawska 46

zobacz Przedszkole Sióstr Służebniczek

zobacz Stowarzyszenie Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego w Strykowie

SZCZECIN - ul. Królowej Korony P. 28 B                                                            

SZCZECIN - ul. Przyjaciół Żołnierza 45                                                            

TOMASZÓW LUBELSKI - ul. Lwowska 52                                                            

TULIGŁOWY k. Krasnegostawu        

zobacz Palcówki Opiekunczo-Wychowawcze

WARSZAWA - ul. Felińskiego 42 

WARSZAWA - ul. Hozjusza 2 

WARSZAWA - ul. Mehoffera 2

zobacz Niepubliczne Przedszkole

WARSZAWA - ul. Miodowa 17/19Prowincja Łódzka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej, pod wezwanie  Św. Józefa, jest jedną z sześciu jednostek organizacyjnych  Zgromadzenia.

Dnia 25 marca 1958 roku, dekretem ks. prymasa Stefana Wyszyńskiego,  nastąpił podział Zgromadzenia Służebniczek na prowincje i tym samym  wyodrębniona została  Prowincja Łódzka.


Posiada 27 domów zakonnych we wschodniej, środkowej i północnej części Polski. Pod względem administracyjnym placówki zlokalizowane są w 9 diecezjach kościelnych na terenie 6 województw. Wspólnoty zakonne  Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP Prowincji Łódzkiej znajdują się w archidiecezjach: częstochowskiej, gdańskiej, lubelskiej, łódzkiej, szczecińsko-kamieńskiej, warszawskiej,  warszawsko-praskiej i  diecezjach:  kaliskiej i zamojsko-lubaczowskiej . 

Zgodnie z charyzmatem Siostry Służebniczki na terenie Prowincji Łódzkiej podejmują pracę: katechetyczną, wychowawczą w przedszkolach, placówkach opiekuńczo-wychowawczych i  świetlicach środowiskowych. Posługują chorym w Domu Pomocy Społecznej w Łodzi przy ul. Kosynierów Gdyńskich, a także  podejmują pracę charytatywną w parafiach i w charakterze zakrystianek oraz organistek. Prowadzą również  kuchnie w domach dla księży i pracują w domu biskupim.

Położenie  terytorialne domów prowincji łódzkiej  w centrach  pielgrzymkowych  jakimi są : Jasna Góra w Częstochowie,  sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu  i Kościół Św. Stanisława Kostki w Warszawie na Żoliborzu, gdzie znajduje się grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki jest duchowym zapleczem sióstr i daje możliwość szczególnej posługi wiernym.  

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu:

87124030281111001042328370