Święto Dziękczynienia w Warszawie

« Przejdź do strony głównej

W niedzielę, 1 czerwca 2014 r., na Polach Wilanowskich w Warszawie przy Centrum Opatrzności Bożej, obchodzono po raz siódmy Święto Dziękczynienia. W tym roku Pola Wilanowskie po: Krakowie, Częstochowie i Gnieźnie były  miejscem ogólnopolskiego dziękczynienia za kanonizację Papieża Polaka.

Dziękczynienie rozpoczęło się uroczystą procesją z relikwiami Świętego , która wyruszyła o godz. 8.00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudzkiego do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie podczas Mszy Świętej ks. kardynał Kazimierz Nycz Metropolita Warszawski  dokonał Aktu Zawierzenia i Dziękczynienia. Liturgii Eucharystycznej przewodniczył i homilię wygłosił ks. kardynał Pietro Parolin - Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej.

Przeżywanie ogólnopolskiego dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II zbiegło się z Dniem Dziecka. Do wspólnego dziękczynienia  zostali więc zaproszeni rodzice z dziećmi. Z myślą o dzieciach  w Centrum Opatrzności Bożej  otwarto „ Teatrzyk XXI wieku dla Dzieci”i zorganizowano Miasteczko dla Dzieci. 

Siostry służebniczki, z terenu prowincji łódzkiej, czynnie włączyły się organizację zabaw i zajęć dla dzieci  na terenie Miasteczka dla Dzieci. W Namiocie Wdzięczności, który został poświęcony bł. Edmundowi Bojanowskiemu beatyfikowanemu przez Papieża Polaka  usytuowanym przed wejściem na teren gry rodzinnej „Jan Paweł II - święty dookoła świata”, schola z Kościoła św. Stanisława Kostki z Żoliborza prowadzona przez s. Krystynę Jasińską przy akompaniamencie zespołu muzycznego wykonywała piosenki religijne, które znał i śpiewał św. Jan Paweł II.

Przy stolikach rozstawionych przed Namiotem Wdzięczności  dzieci dostawały okulary wiary, które oklejały cechami duchowości bł. Edmunda Bojanowskiego takimi jak : ufność w Opatrzność Bożą, miłość, serdeczna dobroć, modlitwa, prostota.

Mogły również pokolorować rysunek z Ojcem Edmundem wyrażając wdzięczność za konkretne cechy i wymiary Jego  świętości.

Przy kolejnym stoliku siostry  służebniczki  zapraszały rodziców i dzieci, aby wspólnie wykonali rodzinny dziesiątek różańca z kolorowych koralików. Każdy kolor oznaczał inną cechę świętego Jana Pawła II i bł. Edmunda Bojanowskiego. Na zakończenie można było otrzymać opaskę na głowę z napisem : „ świętych aureola przykładem nas woła – chcę być święty jak św. Jan Paweł II i bł. Edmund Bojanowski”.

Przez cały czas posługi sióstr wśród dzieci były rozdawane obrazki z modlitwą do bł. Edmunda Bojanowskiego, foldery o Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek NMP NP starowiejskich, a także tekst 9. miesięcznej nowenny w intencjach dzieci za wstawiennictwem bł. Edmunda Bojanowskiego. Każdy odwiedzający Miasteczko dla Dzieci mógł otrzymać od sióstr pierniczek w ozdobnym opakowaniu symbolizującym chłopca, bądź dziewczynkę.

Zaangażowanie służebniczek w Miasteczku dla Dzieci było również widoczne w konkretnej posłudze sióstr z Zambii: s. Antonette i Catherine, które w grze rodzinnej śpiewały i modliły sie we własnym rodzimym języku.

Galeria

 

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: