Triduum Paschalne w Domu Prowincjalnym

« Przejdź do strony głównej

W Wielki Czwartek, celebrując Mszę Wieczerzy Pańskiej, po wysłuchaniu czytań mszalnych i Ewangelii, ks. Paweł w pięknej homilii zwrócił uwagę na znaczenie służby i miłości oraz zaznaczył, jak wielkim darem dla nas jest Eucharystia, która niekiedy w życiu zakonnym może stać się przyzwyczajeniem. 

W Wielki Piątek, o godzinie 15.00 rozpoczęliśmy Liturgię Męki Pańskiej. Po wysłuchaniu Męki Pańskiej, przeczytanej z podziałem na rolę, nastąpiła adpracja Krzyża, chwila dla nas - Sióśtr-  bardzo wzruszająca. Ksiądz Paweł zaproponował nam adorację krzyża opadającego z naszej szyi na habit, krzyżyka, którego każdego dnia rano po ucałowaniu zakładamy na naszą szyję, znaku naszej Oblubieńczej miłości do Pana Jezusa. Podczas homilii kapłan wskazał na różne znaczenie krzyża w naszej codzienności. A co najważniejsze przypomniał nam, że "Każdy z nas ma swój krzyż i każdy z nad niesie go na swój sposób – czasem upadając". 

Wielkosobotnia Liturgia rozpoczęła się o godzinie 17.00. Liturgia światła rozpoczęła się z tyłu kaplicy, Ksiądz odśpiewał uroczyste Orędzie WIelkanocne, po którym nastapiła Liturgia Słowa - 8. czytań i uroczyście odśpiewana Ewangelia. Ks. Paweł  wygłsił 3 kazania: pierwsze po trzech czytaniach, drugie: po siódmym czytaniu i trzecie: po Ewangelii. 

Tegoroczne Triduum i możliwość przeżywania tych wyjątkowych dni w domowej kaplicy, były wielkim przeżyciem dla każdej Siostry. Oprawa liturgiczna i wygłoszone przez Kapłana słowa zostały w Sióśtr pamięci.

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: