Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

« Przejdź do strony głównej

W tym roku Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przypada w II Niedzielę Adwentu. Papież Pius IX 8. grudnia 1854 r. bullą Ineffabilis Deus uroczysćie ogłosił, że prawda o Niepokalanym Poczęciu NMP jest dogmatem wiary. W bulli tak pisał:

"Ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia - mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmocnego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego - została zachowana nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć". 

Maryja od momentu swojego poczęcia została zachowana nie tylko od wszelkiego grzechu, ale również od dziedziczonego przez nas wszystkich grzechu pierworodnego. 

W tym dniu ma miejsce szczególna Godzina, w której Maryja wylewa na każdego wiele łask.

8. grudnia od 12.00 do 13.00 jest szczególna Godzina w ciągu roku, w której niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Przez tę Godzinę na świat wylewają się fale łask, które są prezentem od Niepokalanej dla całej ludzkości. O Godzinie łaski powiedziała sama Maryja 8. grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. W tym miasteczku 24.11.1946 r., Maryja ukazała się Pierinie Gilii - pielęgniarce, która zobaczyła płaczącą Madonnę, w której piersi tkwiły 3 miecze. Maryja wypowiedziała wtedy 3 słowa: "Modlitwa. Ofiara. Pokuta". Kolejnym razem Pierinie ujrzała Maryję, która się uśmiechała, a miejsce mieczy wypełniały tym razem 3 róże: biała, czerwona i złota. Objawienia powtarzały się wielokrotnie, ale najbardziej znaczące było to z 8. grudnias 1947 r. Maryja powiedziała wtedy:

"Życzę sobie, aby każdego roku 8. grudnia w południe obchodzono Godzinę łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej Godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę". 

Maryja zachęcała, aby każdego 8. grudnia modlić sie w tej Godzinie (jeśli to możliwe w kościele, jeśli nie w domu) wypraszając łaski dla siebie i całego świata.

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: