Wakacje nad Odrą

« Przejdź do strony głównej

Półkolonie przeżywane były pod hasłem: "Wakacje nad Odrą”. W ramach programu realizowane były ciekawe zajęcia kulturalne, artystyczne, sportowe oraz edukacyjne. Dzieci miały mnóstwo atrakcji: wycieczkę do Kołobrzegu, gospodarstwa agroturystycznego w Smętowicach, Parku Trampolin i nad Jezioro Szmaragdowe. Nieodłącznym elementem wakacyjnych dni była muzyka, za którą odpowiadała s. Ewa Picher.

We wspomnienie św. Jana Marii Vianneya - patrona proboszczów (4 sierpnia), podopieczni placówki wraz z wychowawcami złożyli ks. Krzysztofowi Cichalowi- proboszczowi parafii św. Rodziny najlepsze życzenia dziękując jednocześnie za jego otwarte serce i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.

Od 5 do 8 sierpnia Szczecin kolejny raz stał się żeglarską stolicą Europy. Największe żaglowce świata kończące wyczerpujący wyścig po Bałtyku zawinęły do stolicy Pomorza Zachodniego, by wspólnie z mieszkańcami i turystami świętować wielki finał regat The Tall Ships Races 2017. Uczestnictwo w tym wydarzeniu, zwidzenie żaglowców z przewodnikiem, rozmowa z marynarzem to kolejna atrakcja półkolonii. Dzieci z zachwytem podziwiały najpiękniejsze i największe żaglowce świata oraz brały udział w turniejach sportowych zorganizowanych z tej okazji.

 

7 sierpnia, we wspomnienie Założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek wszyscy uczestniczyli we Mszy św. prosząc o kanonizację bł. Edmunda Bojanowskiego.  Po zakończonej Eucharystii każdy ucałował relikwie tego Wielkiego Miłośnika Dzieci.

Podczas półkolonii organizowane były również warsztaty związane z profilaktyką zdrowotną w ramach akcji „Żółty talerz”.  Była wodna i słoneczna kąpiel w kompleksie rekreacyjnym Arkonka i zwiedzanie szczecińskich bunkrów. 

Czas wypoczynku, był także czasem wspólnej modlitwy, śpiewu oraz zabawy. Każdy dzień dostarczał niezapomnianych chwil. Na zakończenie półkolonii dzieci otrzymały drobne upominki.

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu:

87124030281111001042328370