Wieczór Uwielbienia w Łodzi

« Przejdź do strony głównej

W Łodzi  8 czerwca 2014 roku,  na zakończenie diecezjalnego  Święta Eucharystii,  zespół 'Deus Meus" prowadził Wieczór Uwielbienia. Podczas wieczornego spotkania adorowano Najświętszy Sakrament, oraz tańcem , oklaskami, radosnym śpiwewem dziękowano Jezusowi za Jego obecność wśród nas .

Siostry służebniczki z łódzkich wspólnot zwyczajem lat ubiegłych,  włączyły się w Wieczór Uwielbienia. Wokół sióstr zgromadziła się zaprzyjaźniona młodzież z archidiecezji łódzkiej. Po zakończeniu lednickiego pielgrzymowania kilka osób, a wśród nich s. Agnieszka Marzec wybrała się na spotkanie z abp Konradem Krajewskim jałmużnikiem papieskim, zaproszonym również na Wieczór Uwielbienia. 

Na wieczornym  spotkaniu  z diecezjanami,  przed archikatedrą łódzką,  ks. abp Konrad Krajewski  opowiedział czym była Eucharystia w życiu Jana Pawła II i o tym, jak życie Papieża Polaka było ukształtowane przez Eucharystię. Mówił też o tym, jak ważny jest Najświętszy Sakrament dla Papieża Franciszka. Przypomniał młodzieży, że najważniejsze jest to, aby podobać się Bogu, a nie światu.

W swoim Słowie do uczestników Wieczoru Uwielbienia ks. abp Marek Jędraszewski wezwał młodzież do rzetelnego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Dla miasta Łodzi będzie to związane z konkretnym wyzwaniem, przyjęcia około 10 tysięcy młodych z całego świata na kilka dni przed rozpoczęciem ŚDM. Ks. abp Marek Jędraszewski  podkreślił, że trzeba będzie tych gości przyjąć i wytworzyć taką atmosferę rozmodlenia i radości, jaka się towarzyszyła nam podczas przeżywanego Wieczoru Uwielbienia. 

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: