Wolontariat na Mołdawii

« Przejdź do strony głównej

W pierwszych dniach pobytu w Rybnicy, Edyta aktywnie włączyła się w trzydniową Szkołę Życia dla dziewcząt zorganizowaną przez  s. Urszulę Marczak i s. Jolantę Kołatę. Był to czas modlitwy, refleksji, rozwijania talentów aktorskich, kulinarnych oraz budowania wzajemnych relacji. Siostry przybliżyły dziewczętom życie i duchowość Służebnicy Bożej s. Leonii Nastał- Służebniczki NMP. Uwieńczeniem spotkania był "teatrzyk", w czasie którego uczestniczki przygotowały kukiełki wyrażające wiarę, nadzieję i miłość w życiu s. Leonii.

 

Przez kolejne tygodnie, w ramach  Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji, Edyta posługiwała jako muzyczna  w czasie rekolekcji dla dorosłych w Słobodzie.

„Pan Bóg dotykał serc uczestników jak i posługujących. Dużo czasu spędziłam na nauce pieśni i piosenek w języku ukraińskim i rosyjskim - piękne miejsce i piękni ludzie.  Ostatnie dwa tygodnie: OAZIS dla młodzieży w Raszkowie - ponownie posługa muzyczna. Tym razem łatwiej, bo było doświadczenie z poprzednich rekolekcji. Prowadziłam warsztaty teatralno-muzyczne, a na koniec grupa zaprezentowała przedstawienie pt. „Kopciuszek” w języku rosyjskim i zaśpiewała piosenkę po polsku "Bóg jest tu Bóg jest tam" . To był również bardzo dobry czas- na Chwałę Pana. W międzyczasie dane mi było zwiedzić takie miejscowości jak Kiszyniów, Tyraspol oraz Saharnę. Z całego serca dziękuję Panu Bogu za ten czas, za wszystkich ludzi, których postawił na mojej drodze, za to czego mogłam się nauczyć, za to co mogłam zobaczyć i wile, wiele innych kwestii....  a przede wszystkim, że Pan Bóg był ze mną i mnie prowadził. Chwała Panu!"  Edith

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu:

87124030281111001042328370