XVIII Lednickie Spotkanie Młodych

« Przejdź do strony głównej

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego, 7 czerwca 2014 roku,  na Polach Lednickich zgromadziła się młodzież na XVIII Spotkaniach Młodych "Lednica 2000". Tematem przewodnim „W Imię Syna„  było  uwielbienie Jezusa Chrystusa, jako miłosnego listu Boga Ojca,  do każdego człowieka.

Młodzi ludzie mogli usłyszeć i doświadczyć, podczas wspólnotowej i indywidualnej modlitwy jak, Bóg kocha każdego z nas skoro, posłał na ziemię z orędziem miłości własnego Syna.

Podczas Spotkania Młodych -  Lednica stała sie konfesjonałem polskiej młodzieży. Nabożeństwo pokutne wraz z rachunkiem sumienia i przygotowaniem do  spowiedzi poprowadził wieloletni ceremoniarz papieski,  obecnie jałmużnik - ks. abp. Konrad Krajewski.  

W tym roku na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich wyruszyło 7 służebniczek z Łodzi z 17-to  osobową grupą młodzieży i  siostra katechetka z 10-cio osobową grupą młodzieży z Liskowa. Kilka dziewcząt przyjechało, już w piątek na nocleg do domu prowincjalnego w Łodzi, przy ul. Biegańskiego 10. Wyjechaliśmy z Łodzi na Lednicę w sobotę, o godz. 5.00. 

Przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania, które nastąpiło o godzinie 17, w stronę "Ryby" wyruszyła Procesja Orłów – dzieci i kobiet w białych strojach. W procesji niesiono flagi lednickie, dwie sutanny: Jana Pawła II oraz Kardynała Józefa Glempa. Brały w niej udział baletnice z 18-stoma różami. Wniesiono na "Rybę" relikwie (m.in. św. Wojciecha i św. Teresy od Dzieciątka Jezus) oraz krzyż ŚDM, który podczas Spotkania Lednickiego został uroczyście przekazany młodzieży z diecezji warszawsko-praskiej. W ten sposób zaczęła się wędrówka krzyża ŚDM po diecezjach w Polsce.  

Przed Eucharystią nad Polami Lednickimi przeleciał samolot ze skoczkiem spadochronowym, który wyskoczył z niego trzymając w dłoni Biblię. O. Jan Góra podkreślił, że Biblia jest miłosnym listem, napisanym do nas przez samego Boga.Widocznym znakiem tego miał być skoczek z Biblią. Organizatorzy prosili uczestników, aby przed przyjazdem na Lednicę napisali list, w imieniu Boga do innego człowieka, który podczas spotkania specjalni listonosze wręczyli uczestnikom spotkania.

Młodzi ludzie, którzy przybyli  na Pola Lednickie otrzymali symboliczne dary: lednicki dowód osobisty, który miał oznaczać wejście w etap samodzielności oraz wzięcie odpowiedzialności za swoje życie i podejmowane decyzje, pierścień synostwa, który miał obrazować przynależność do Boga i banknot wdzięczności za otrzymane synostwo.

Przesłanie do uczestników spotkania skierował również Papież Franciszek.

Wieczorną Mszę Świętą  celebrował Prymas Polski abp Wojciech Polak, a homilię wygłosił bp. Grzegorz Ryś. Prymas przyjechał na Lednickie Pola po sobotnim ingresie, który odbył się w gnieźnieńskiej archikatedrze.

Spotkanie Młodych na Lednickich Polach dla służebniczek i młodzieży, która wspólnie z siostrami:  modlitwą, śpiewem i tańcem wyrażała swoją radość z godności Dziecka Bożego, stała się okazją do umocnienia wiary i zawiązania bliższej wspólnoty. Wszyscy uczestnicy podkreślali, że za rok przyjadą ponownie na Lednicę, aby zaczerpnąć nowych łask Ducha Świętego i wzmocnić swoją wiarę.  

Galeria

Partnerzy i darczyńcy projektu - TO MIEJSCE CZEKA NA CIEBIE !

to miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebieto miejsce czeka na Ciebie

Konto Bankowe wsparcia projektu: